KASF Başkanı GEDOSK ta


KASF Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Aydın Gebze Doğa Sporları Kulübünü ziyaret etti.
Kocaelinin en eski en köklü doğa sporları ve dağcılık kulübü GEDOSK’u ziyaret eden KASF Başkanı Ziyaret sırasında Gedosk üyeleri ile bir araya geldi. Gedosk yöneticileri yaptıkları faaliyetler hakkında KASF Başkanını bilgilendirdiler. Amatör ruhla faaliyetlerini gerçekleştirdiklerini söyleyen kulüp başkanı Hasan Boyacı yaptıkları faaliyetleri yaklaşık 15 yıldan bu yana devam ettirdiklerini söyledi. Doğa sporları için az bir harcama yaparak bütün faaliyetlere olmasa bile bircok faaliyetlerine katılımcının aktif olarak katılabileceğini söyleyen Boyacı önemli olanın doğa sporlarını sevmenin ve istemenin olduğunu belirtti. Dağcılık ve doğa sporlarının bir çok tehlikeyide beraberinde getirebildiğini kendileri ile faaliyetlere katılan kişilere bu konularda eğitim verdiklerini söyledi. Son yıllarda katılımcı sayısında önemli artış olduğunu söyleyen başkan Boyacı bunun Gebze için önemli olduğunu belirtti.

Gebzede 3 -5 branşta faaliyet var

KASF Başkanı Murat Aydın kocaeli- izmit olarak 47 ayrı branşta sportif faaliyet yapılırken Gebze de bunun3-5 branşta kaldığını söyledi. Gebze bu anlamda henüz kabuğunı kıramadığını ifade eden Başkan Aydın Gebzenin kapalı spor salonu olduğunu bir cok yerde olmayan bu salonu yeterince kullanamadığınıda belirtti. Nüfüus olarak kalabalık olan Gebze’nin bir hentbol takımının bile olmamasının ise eksiklik olduğunu söyledi. Spora başlayacağım diyenin ilk olarak yürümesi lazım diyen Murat Aydın bunu da bilen birilerinden öğrenilmesi gerekiyor dedi. Doğa sporlarının ve dağcılığın sevdirilmesi gerektiğinden bahseden KASF Başkanı doğa sporlarınında bu anlamda teşvik edilmesi gerektiğini söyledi.

Gerçek amatör ruhla spor yapılıyor

Gebze Doğa Sporları Kulübü üyelerinin gerçek bir amatör ruhla dağcılık ve doğa sporları ile uğraştıklarını söyleyen başkan Boyacı herkesin kendi malzemesi ile spor yaptığını bir başkasının malzemesi ile dağcılık ve doğa sporu yapmanın zor olduğunu belirtti. Emniyetin ve can güvenliğinin kendileri için çok önemli olduğunu belirten Başkan başkasının malzemesini kullanamanın çok yerinde bir davranış olamayacağını belirtti. Hasan Boyacı zamanımızda artık bu iş için çok paralar ayırmaya gerek olmadığınıda söyledi.

SPOR DENİLİNCE YALNIZCA FUTBOL OLMAMALI

Spor denilince çevremizde futbol anlaşıldığını söyleyen KASF başkanı Murat Aydın bunun yanlış bir düşünce olduğunu söyledi. Gebze doğa sporları kulübünün bu anlamda alternatif bir kulüp olduğunu gebze ve çevresi içinde bunun bir kazanç olduğunu söyledi.
Gedosk ziyaretinden memnun olduğunu söyleyen Murat Aydın KASF olarak Gedosk’un yanında olduklarını söyledi. Gedosk’ta yapılan toplantıya KASF yönetim kurulu üyesi Mehmet Çetinkaya da katıldı

15. yıl GEDOSK için atılım yılı olacak..

Gedosk kulüp üyesi Rıdvan Şükür ; kulübü daha geniş çevrelere taıntmak için çalışmalar yürüttüklerini 15. yılı bir atılım yılı olarak kabul ettiklerini söyledi. Doğa sporlarını sevdirmek ve tanıtmak için ellerinden geleni yaptıklarını söyleyen Rıdvan Şükür 15. yıl atlım ve gelişim yılımız olacak dedi.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık