Kaşkaldere çok değişecek


Körfez ile Derince’nin ortak sınırında olan Kaşkaldere’de Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin gerçekleştireceği büyük bir değişimi içeren yeni piknik alanları projesinin tanıtımı Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün’ün de katıldığı törenle yapıldı.

Sahilden de birleşim

Yürüyüş yolları, ağaçlandırma çalışmaları, çocuk oyun grupları, piknik alanları, fitness aletleriyle farklı bir bölge haline getirilecek Kaşkaldere’de projenin tanıtımında konuşan Başkan Karaosmanoğlu, “Sekapark’ın ardından sahillerimizi çok güzel bir hale getirdik, yeni parklar yaptık. Şimdi sıra Kaşkaldere’ye geldi” dedi. Karaosmanoğlu, Körfez ve Derince’nin sahilden de birleşeceğinin müjdesini verdi.

“Birleştiren Proje”

481 bin 709 metrekarelik alanda, içinde 4,5 kilometre uzunluğunda 13 bin metrekarelik yürüyüş yolunun da bulunacağı Kaşkaldere Rekreasyon Projesi’ni gerçekleştirenleri kutlayan Bakan Ergün de, “Çınarlıdere’ye gelen insanları gördükçe mutluluk duyuyoruz. Aynı şey Kaşkaldere’de de yaşanacak. Kocaeli Büyükşehir olmakla bu noktalara ulaşıldı. Kaşkaldere, Derince ile Körfez’i ayıran değil, birleştiren bir proje olacak” dedi, emeği geçenleri kutladı.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık