Kentsel ulaşıma çağdaş çözüm


Körfez Yunus Emre Caddesi tek gidiş ve gelişli  olarak yeniden düzenleniyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kent ulaşımı açısından önemli güzergahlardan biri olan Körfez Yunus Emre Caddesi’nde çalışmalarına başladı. Yol, genişletilecek ve yaya kaldırımı ve  park alanlarıyla donanacak.

YATIRIM PROGRAMINDA

2010 Yılı Yatırım Programı çerçevesinde tüm il genelinde üst yapı çalışmalarını sürdüren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kentin kuzey-güney aksında ulaşımı geliştirecek çalışmalarını artırıyor. Bu noktada Körfez’in Yunus Emre Caddesi’nde çalışmalarına başlayan Büyükşehir’in hedefi yolu, tek gidiş ve tek gelişli hizmet verecek şekilde düzenlemek.

BİN 250 METRE UZUNLUĞUNDA

Çalışmalar kapsamında  toplam bin 250 metre uzunluğunda ve 14,5 metre genişliğinde olan ana yol güzergahı tek gidiş tek gelişli yapılacak.

Modern aydınlatma sistemi ile ışıklandırılacak olan yolun her iki yönünde de ikişer metrelik yaya kaldırımı ve araçlar için park alanları da yer alacak.

AKMAN YERİNDE İNCELEDİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı bünyesinde yürütülen ve halen yağmursuyu hattı yapımının devam ettiği projenin önümüzdeki yıl Mart Ayı içerisinde tamamlanması öngörülüyor. Projeyi yerinde inceleyen ve yapımcı firma yetkililerine gerekli uyarılarda bulunan Fen işleri Daire Başkanı Tahir Akman, yapılan çalışmalar tamamlandığında caddenin son derece çağdaş bir görünüme kavuşturulacağını ve kuzey güney eksenindeki ulaşımın önemli ölçüde rahatlayacağını belirtti.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık