Kirazlıkent te daireler belirlendi


Daha önce satışı gerçekleştirilen Kirazlıkent Konutları’nın daire belirleme kurası gerçekleştirildi.

Kirazlıkent’te daireler belirlendi

Yapımı tamamlanmak üzere olan Yeniköy Kirazlıkent Konutları’nın daire belirleme kura çekilişi yapıldı. Daha önce bahçe ve zemin katları için kura çekilişi yapıldığından 340 normal kat sahiplerinin daireleri belli oldu. Dairelerin tamamı 2011 yılının ilk çeyreğinde teslim edilecek. Antikkapı’daki kura çekilişine Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun yanı sıra Genel Sekreter Ersin Yazıcı, Kent Konut Genel Müdürü Metin Kalafat, Yardımcısı Ali Alp Arslan ve daire sahipleri katıldı.

KENT KONUT’UN AMACI TİCARET DEĞİL

Programda konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Konut sahibi olmanın ne kadar önemli bir şey olduğunu evinize yerleştiğiniz zaman hissedeceksiniz. Konut ihtiyacımız hayatımızın hiçbir dönemde sonra ermez. Bu konutlar daha sonra çocuklarımıza kalacak. Kent Konut, ticari amaçla kurulmamıştır. Konut edinmekte zorluk çeken vatandaşlarımızı daha kolay ve ucuz konut sahibi yapmayı amaçlıyoruz” şeklinde konuştu. Mutlulukların paylaştıkça çoğalacağını vurgulayan Başkan Karaosmanoğlu, “Kocaelili hemşerilerimiz konut sahibi oldukça inanın ben sizden daha çok seviniyorum” diye konuştu. Başkan Karaosmanoğlu, konutların belirlenen tarihten 3 ay önce teslim edileceğini de vurguladı.

TOPLAM 440 DAİREDEN OLUŞUYOR

Kirazlıbahçe mevkiinde bulunan Kirazlıkent Konutları, E tipi 2+1 77 metrekare dairelerden oluşuyor. Toplam 17 blok ve 442 daireden oluşan projede 34 bahçe kat, 68 zemin kat ve 340 normal kat bulunuyor. Bahçe katlar 51 bin 480, zemin katlar 55 bin 40 ve normal katlar da 59 bin 960 TL’den satılmıştı. Projede site çevre duvarı, güvenlik kulübesi, çocuk oyun alanları, pergolalar, süs havuzları, açık otopark ve sosyal tesis mekânları bulunuyor. Alt gelir grubu ödeme kolaylığı sağlayan projede diğer projelerde olan tüm imkânlar kullanıldı.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık