KIRIM TÜRKLERİ TÜRK OCAĞI DÖNEM AÇILIŞINDA


Türk Ocakları Gebze Şubesinin geleneksel dönem açılışı Darıcada yapıldı. Yapılan dönem açılışına Kocaeli Kırım Türkleri Tarih Komisyonu üyeleride katıldı.Tarih Komisyonunu temsilen Rıdvan Şükür ve Ertan Öztürkoğlu Türk Ocakları Gebze şubesinin kahvaltısında Türk ocaklılarla bir araya geldiler.

Dr. Fahri Atasoy’un konuşmacı olarak katıldığı Türk Ocağının kahvaltılı dönem açılışında Tarih komisyonu üyelerini Türk Ocakları Gebze şube yöneticilerinden Sadi Mumcu, Sahip Ayhan ve şube başkanı prof. Dr. Yavuz Sezen dışında çok değerli Türk ocağı üyeleri ile bir araya geldiler.

Türk Dünyasının problemleri ve Kırım Türklerinin durumu üzerine görüştüler. Oldukça samimi bir ortamda gerçekleşen kahvaltılı dönem açılışında Kocaeli Kırım Türkleri Tarih komisyonu başkanı Rıdvan Şükür yaptığı görüşmelerde Kocaeli’de komisyonlarının yürüttüğü çalışmalar ve 75. yıl faaliyeti konusunda Türk ocaklılara bilgi verdi.

Kahvaltıdaki konuşmacı sosyolog Dr. Fahri Atasoy geçlere hitaben; tarihimizi ve kültürümüzü öğrenmemizin gerekliliği üzerinde durdu.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık