Kitap Fuarı’nda gitarlı şiir dinletisi


Kitap Fuarı’nda gitarlı şiir dinletisi

Şair Ataol Behramoğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Kitap Fuarı’nda muhteşem bir şiir dinletisi sundu. Müzisyen Haluk Çetin’in gitarıyla eşlik ettiği senfonik dinletiye gençler damgasını vurdu. Gençlerin şiirlerini ezbere ve hatası okuması karşısında duygulanan Behramoğlu, “Bugüne kadar birçok şiir dinletisi düzenledik ama Kocaeli dinletisi olağanüstü oldu. Gençlerin şiirlerimi ezbere ve hatasız okuması beni çok mutlu etti” dedi.

ŞİİR DİNLETİSİNE BÜYÜK İLGİ

Uluslararası Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen şiir dinletisi beklenin üzerinde ilgi gördü. Şair Ataol Behramoğlu, dinletiye lirik şiirleriyle başladı. Müzisyen Haluk Çetin de dinletiye şair Behramoğlu’nun şiirlerinden bestelediği şarkılarla eşlik etti.

GENÇLER ŞAİRİN ŞİİRLERİNİ EZBERE OKUDU

Sevilen şiirlerini art arda okuyan Behramoğlu, dinleti sırasında gençlerin şiirlerini okuma isteği ile karşılaştı. 11 yaşındaki Esra Ulaş eline mikrofonu alarak Behramoğlu’nun “Ben ölürsem akşamüstü ölürüm” adlı şiirini okudu. Büyük bir başarı ile şiiri okuyan Esra’yı şair Ataol Behramoğlu ayakta alkışladı. Nisanur Uluğ adlı genç kız da şairin “Yaşadıklarımdan öğrendiğim bir şey var” adlı ünlü şiirini seslendirdi. Esra Ulaş gibi Nisanur Uluğ da Behramoğlu’nun şiirini hatasız okudu. İki küçük dinleyici de Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun, “Türküler Dolusu” adlı şiirin seslendirdi.

OLAĞANÜSTÜ BİR DİNLETİ OLDU

Türkiye’nin birçok yerinde şiir dinletisine gittiğini söyleyen şair Ataol Behramoğlu, “Ancak bu dinletide unutulmaz anlar yaşandı. Bu çocukların şiirlerimi bu denli güzel ve hatasız okuması beni çok mutlu etti. Kocaeli dinletisi olağanüstü bir dinleti oldu” dedi. Behramoğlu, şiirlerini okuyan gençlere şiir kitabını armağan etti.

KİTAPLARINI İMZALADI

Dinletinin son bölümünde müzisyen Haluk Çetin, Ataol Behramoğlu’nun yazdığı “İyi bir Yurttaş Aranıyor” adlı tiyatro eserinde yer alan şarkıları seslendirdi. Ataol Behramoğlu daha sonra okuyucuları için kitaplarını imzaladı.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık