KO-MEK 23.YEREL SERGISI MEVLANADA


KO-MEK Yerel Sergileri birbiri ardına açılmaya devam ediyor. 23. Yerel Sergi Mevlana Kurs Merkezi’nde açıldı. 16 farklı branşta 790 kişinin eğitim aldığı Mevlana kurs merkezi kursiyerlerinin el emekleri yılsonu Yerel Sergisi’nde vatandaşların beğenisine sunuldu.
KATILIM YOĞUN OLDU
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun yaptığı sergi açılışına Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Mustafa Çöpoğlu, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezgin Çuhadar, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Yaygın Eğitim Şube Müdürü Hikmet Yıldırım ile çok sayıda vatandaş katıldı.
KO-MEK’Lİ OLDU İŞ BULDU
Açılış konuşmasını, Hasta ve Yaşlı Refakatçi Kursuna katılan ve aldığı eğitim sayesinde iş bulan Yasemin Öztürk yaptı. Öztürk kursa başlama amacının, diyaliz hastası olan babası ile Parkinson hastası olan annesine bakmak olduğunu söyledi. Kursta öğrendikleriyle anne ve babasına en iyi şekilde yardımcı olduğunu kaydeden Öztürk, “Bunun yanı sıra aldığım eğitim kısa süre içinde iş bulmamı sağladı. “Arayan insan değil, aranan insan olmanın” gururunu yaşıyorum.   Bunun için başta Başkanımız olmak üzere herkese teşekkür ediyorum” dedi.
DİKSİYON KURSUNDAN SUNUCULUĞA
Kursiyerler adına ikinci konuşmayı ise Diksiyon kursiyeri Cemile Kutgün Morgül yaptı. Aldığı eğitimle açılışlarda sunuculuk yapan Kutgün, bunun yanı sıra ana dili olan Türkçeyi çok iyi konuştuğunu ve toplum karşısında kendini ifade etme bilgisine sahip olduğunu kaydetti.
BAŞKA SÖZE NE HACET
Kursiyerlerin ardından konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ise KO-MEK’i her zaman olduğu gibi en iyi kursiyerlerin anlattığını söyledi. Başkan Karaosmanoğlu, “Kursiyerlerimiz size her şeyi anlattı. Bana KO-MEK’in Kocaeli’ye ne kazandırdığı konusunda daha fazla söyleyecek söz bırakmadılar” dedi. Konuşmaların ardından Başkan Karaosmanoğlu, konuklar ve kursiyerlerle birlikte sergi açılışını gerçekleştirdi.
ÜÇ AYDA ORTAYA ÇIKAN ESERLER
Üç ay gibi kısa bir sürede ortaya çıkan eserlerden oluşan sergi halk tarafından büyük beğeni kazandı. Şimdiden gelecek dönemin kurs başvurularının alındığı, Arıcılıktan Bilgisayara, Gitardan İngilizceye, Ön Muhasebeden El sanatları branşlarına 16 farklı branşta eğitimlerine devam eden Mevlana Kurs Merkezi’nde bu dönem 790 kişi eğitim aldı.
Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık