KO-MEK 26. SERGI ŞEKERPINARINDA


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursu KO-MEK Yerel Sergileri devam ediyor.  KO-MEK Kursiyerlerinin el emeklerini sergilediği Yerel Sergilerin 26’ncısı Şekerpınar da açıldı. Serginin açılışına Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Çayırova Belediye Başkanı Ziyaeddin Akbaş, Çayırova Milli Eğitim Müdürü Bekir Yümnü, Çayırova Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ayaz Gönülbaş, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Yaygın Eğitim Şube Müdürü Hikmet Yıldırım ve çok sayıda davetli katıldı.
SİZDEN ALDIĞIMIZ DESTEKLE ÇALIŞIYORUZ

KO-MEK Yerel Sergilerinin açılışlarına aksatmadan katılan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu yaptığı konuşmada “Sizlerin en iyi şartlarda yaşayabilmesi için biz elimizden gelen gayreti göstermeye devam ediyoruz. Çalışmalarımızda sizden aldığımız destekle en güzele doğru ilerliyoruz. Biz nasıl Kocaeli’nin çevresini ilmek ilmek işliyorsak sizler de yüreğinizdeki güzellikleri el becerilerinizle işliyorsunuz. Bu güzellikleri meydana getiren herkese teşekkür ediyorum” dedi.
EL EMEKLERİ SERGİLENDİ

Kursiyerler adına konuşan Sevda Kırbaş geçen yıl kucağına aldığı kızının birinci yaşını kutladığını söyledi. Kırbaş, “Başkanım geçen yılki sergide 20 günlük olan kızım bugün 1 yaşına bastı. Bu dönem de yine kızımla beraber iğne oyası kursuna katıldım. Küçücük iğneyle Kocaeli’ni süsleyen laleler gibi laleler işledim. KO-MEK sayesinde kendini geliştiren bir anne oldum. Zamanımı en güzel şekilde değerlendirdim. Evlatlarıma da iyi örnek oldum. Bir anneye verilebilecek en iyi hediyeyi KO-MEK kurs merkezim verdi bana” dedi. Konuşmaların ardından sergi açılışı gerçekleştirildi. Sergide bu yıl eğitim alan 201 kursiyer hünerlerini sergiledi.
Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık