KO-MEK BAŞİSKELE SERGİSİ


Başiskele’de KO-MEK sergisi

Kısa adı KO-MEK olan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kurslarını başarıya bitiren kursiyerlerin hazırlamış olduğu yılsonu sergisi Başiskele Yeniköy Kurs Merkezi’nde düzenlenen törenle açıldı. 32 grupta 589 kişinin 16 branşta eğitim aldığı sergide bayanların yaptıkları göz kamaştırdı. Açılışa Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmaoğlu, Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, Başiskele Kaymakamı Selami Aydın, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Akkaya, İlçe Halk Eğitim Müdür Fuat Şahin, muhtarlar, kurs öğretmenleri ve kursiyerler katıldı.
Yarınlarımız için önemli
Sergi açılışı, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Protokol konuşmalarıyla devam eden etkinlikte ilk olarak söz alan Başkan Ayaz şöyle konuştu: “Yüzlerce hatta binlerce komşumuzun burada eğitim alması, yarın yetişecek nesillere şekil vermesi, bizim yarınlarımızın ne kadar aydınlık, ne kadar parlak olduğunu gösteriyor. Büyükşehir Belediye Başkanımız eğitim ve öğretime gerçekten çok önem veriyor. Şu iş merkezlerinin canlanması, eğitime adanması noktasında bize sıkı talimatları var. İnşallah önümüzdeki süreçte nedensiz yapılan ve atıl olan bu iş merkezleri daha canlı, daha da hareketli hale gelecek.”
Bu yolda beceri lazım
Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’da konuşmasında şunları kaydetti: “KO-MEK’te eğitim görmek demek bir adım öne geçmek demektir. Aranan insan olma yolunda adım atmak demektir. Âşık Veysel’in dediği gibi; ‘Uzun ince bir yoldayız’. Ama bu yolda bize çok şey lazım. Her şeyden önce bilgi ve beceri lazım. Çağ teknoloji çağı o bilgiyi buna uydurmak lazım. O yüzden kendimizi yenileyeceğiz ve hayata hazırlanılacağız. Hayatta hep bir adım öne duracağız. Bilgiyi, ilmi, irfanı beşikten mezara kadar taşıyacağız. Kendimizi geliştirirken bu çocuklarımıza da yansıyacak. Kendi kendimize yeterli olacağız. Enerjimizi içimiz de göreceğiz. İşte bu noktada bu kurslarımızın önemi artıyor. Tüm kursiyerlerimizi bir kez daha tebrik ediyorum”
16 branşta 589 kursiyer
Kaymakam Selami Aydın ve İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli’de KO-MEK’in önemine vurgu yaparak bu eğitimlerin hayata geçmesinde büyük emeği olan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na teşekkür etti. Konuşmalarının ardından kurdele kesimi yapıldı. Protokol daha sonra kursiyerlerin yaptığı çalışmaların yer aldığı sergiyi dolaştı. 11 usta öğretici, bir idareci ve bir yardımcı personelin görev yaptığı Başiskele Yeniköy Kurs Merkezi’nde bu dönem 32 grupta 589 kişiye; Aerobik, Bağlama, Bilgisayar, Cilt Bakımı ve Makyaj, Güzellik Hizmetleri Elamanı, Hazır Gereçlerle El Nakışı, İğne Oyası, İngilizce, Giyim, Mefruşat, Nevresim Takımları Dikimi, Ön Muhasebe, Pike Dikimi, Saç Bakım ve Yapımı, Salon Takımları ve Takı Tasarımı olmak üzere toplam 16 branşta eğitim verildi.
Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık