KO-MEK ile açılan sergi


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları ( KO-MEK) Leyla Atakan Kurs Merkezi’nde eğitim gören 44 yaşındaki Sabahat Keklik, ilk kişisel ebru sergisini açtı.  KO-MEK’te aldığı eğitimle sergi açabilecek düzeye gelen Sabahat Hanımın eserleri büyük beğeni gördü.

 

60 ESER BEĞENİ İLE İZLENDİ

Sanat Sokağı’nda açılan sergide birbirinden farklı 60 eser yer aldı. Evli ve iki çocuk annesi olan emekli Sabahat Keklik sergi açılışında oldukça heyecanlandı. Emeklilik günlerini KO-MEK’le verimli hale getirdiğini söyleyen Sabahat Keklik, “Hayatımın neşesi haline gelen KO-MEK sayesinde bugünlere ulaştım ve kendi sergimi açma fırsatı buldum, çok mutluyum” dedi. Keklik, eserlerinde daha çok ruhunun suya yansımasının görülebileceğini söyledi.

 

HAYALİME KO-MEK İLE KAVUŞTUM

Sabahat hanım yaklaşık iki yıldır KO-MEK kurslarına katıldığını ve birçok branşta eğitim alma fırsatı bulduğunu vurguladı. Hat, Cam ve Seramik ile Ahşap Boyama kurslarına katıldığını anlatan Sabahat Keklik kendisini en çok ebru sanatının etkilediğini ifade etti.

 

HEDEFİM SANATIMI ÜST NOKTALARA TAŞIMAK

Bundan sonraki hedefini sanatını daha üst noktalara taşımak olarak gösteren Sabahat Keklik, “Bu hedefi belirleme şansını bana KO-MEK verdi. Buradaki eğitimin ne kadar kaliteli olduğunu eserlerimle tüm Türkiye’ye göstermek istiyorum” dedi.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık