KO-MEK kursiyerlerinden önemli başarı


 

32 kaynakçılık kursiyeri tüm dünyada geçerli olan kaynakçılık sertifikasını almaya hak kazandı

 

KO-MEK kursiyerlerinden önemli başarı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları’nın (KO-MEK) Dilovası Kaynakçılık ve Seka Kaynakçılık kurslarında eğitim gören 32 kursiyer, tüm dünyada geçerli olan kaynakçılık sertifikasını almaya hak kazandı. Seka Kaynakçılık Atölyesinde yapılan sınava, KO-MEK’te eğitim gören 55 gaz altı kaynakçılık kursiyeri katılmıştı. Değerlendirme sonucunda 32 kursiyerin sınavı geçtiği bildirildi. Sınavı kazanan kursiyerler ileride iş bulma konusunda son derece önemli bir sertifikayı özgeçmiş bilgilerine kazandırmış oldu.

KO-MEK KAYNAKÇILARI DÜNYAYA AÇILIYOR

32 Kaynakçılık kursiyeri Dünya’nın her yerinde geçerli ‘’EN 287-1 standart belgesini almaya hak kazandı. Uluslararası klaslama, belgelendirme ve uygunluk değerlendirme kuruluşu olan Türk Loydu Vakfı tarafından verilen sertifika için, girdikleri sınavda becerilerini gösteren KO-MEK kaynakçılık kursiyerlerinden 32 tanesi başarılı oldu. 55 kursiyerin girdiği sınavdan 32 kursiyerin başarılı olması KO-MEK eğitimlerinin kalitesini bir kez daha göstermiş oldu.

CV’LERE ÖNEMLİ KATKI

Kursiyerlerin aldığı sertifika Türkiye’nin yanı sıra Avrupa’da büyük önem taşıyor. Kursiyerlerin böyle bir sertifikaya sahip olması ileride iş bulma konusunda önemli katkı sunacak. Kursiyerler özgeçmiş bilgilerine (CV) ekleyecekleri sertifika ile işveren karşısında tercih edilme şansını arttırmış olacak.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık