KO-MEK kursları başlıyor


KO-MEK, 36 kurs merkezi ve 79 branşta vereceği ücretsiz kurslarla bu yıl da eğitim hizmetinde

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin eğitime yönelik gerçekleştirdiği en önemli projelerden biri olan KO-MEK, 2010–2011 eğitim dönemine merhaba demeye hazırlanıyor. 4 Ekim Pazartesi günü başlayacak olan eğitim dönemi için 34 bin başvuru yapılan KO-MEK’te en çok ilgi gören branşlar arasında yabancı dil dersleri ilk sırada yer alıyor.

165 BİN KİŞİYE EĞİTİM VERDİ

Şubat 2004’ten bu yana 164 bin 829 kişiye eğitim veren KO-MEK yine binlerce kişinin meslek sahibi olmasını sağlayacak. Geçtiğimiz yıl 32 kurs merkezinde eğitim veren KO-MEK yeni eğitim döneminde 36 kurs merkezinde eğitim verecek.

KAYITLAR DEVAM EDİYOR

Ücretsiz Meslek ve Sanat Eğitimi kursları bu yıl 32 kurs merkezi ve 79 branşta eğitim verecek. KO-MEK bunun yanı sıra vatandaşlardan gelen talep doğrultusunda yeni kurslar da açacak. Kocaeli’nin dört bir yanında açılan kurs merkezlerinde kayıtlar devam ediyor.

36 KURS MERKEZİ VE 79 BRANŞ

KO-MEK bu yıl da 36 kurs merkezinde Bilgisayar’dan Web Tasarımı’na, Mefruşat’tan El Nakışı’na, Arıcılık’tan Gaz Altı Kaynakçılığı’na, Resim’den Ebru’ya, Amatör Denizcilik‘ten Hasta Yaşlı Bakımı’na kadar 79 farklı branşta eğitim verecek.

BAŞVURULAR DEVAM EDİYOR

KO-MEK kurslarında eğitim almak isteyen vatandaşlar ikamet ettikleri yerdeki kurs merkezlerine gelerek başvurularını yapabilecek. Bunun yanı sıra başvurular Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ninwww.kocaeli.bel.tr ile KO-MEK’in resmi web sitesi www.komek.org adresi üzerinden online olarak gerçekleştirilebilecek.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık