KO-MEK te 3 bin 700 bilişim kursiyeri


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kurslarında teknolojinin ve gelişimin göstergesi olan kurslara ilgi devam ediyor.

KO-MEK’te 3 bin 700 bilişim kursiyeri

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları’nda bilişim teknoloji kursları en fazla ilgi çeken derslerin başında geliyor. 3 bin 700 kursiyerin eğitim gördüğü bilişim teknolojileri kursları Grafik Animasyon, Web Tasarımı gibi dallara ayrılarak vatandaşlara hizmet veriyor.

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ

Büyükşehir Belediyesi Kocaeli halkına mesleki eğitim vermenin yanı sıra birçok alanda bilgi, beceri ve nitelik kazandırmaya devam ediyor. Bu amaçla 2004 yılından bu yana Kocaeli’nin dört bir yanında faaliyetlerini sürdüren KO-MEK’te 2010–2011 eğitim öğretim döneminde 17 dalda 18 bin 304 kişi eğitim almaya devam ediyor. Her geçen gün artan kursiyer sayısında önemli bir paya sahip olan Bilişim Teknolojisi branşları da Kocaeli halkından büyük ilgi görüyor.

38 MERKEZDE 3700 KURSİYER

8 Kurs Merkezi ile faaliyetlerine başlayan KO-MEK bu güne geldiğimizde 38 kurs merkezi ile Kocaeli’nin her yerinde faaliyetlerini sürdürürken Bilişim Teknolojileri kursu bu merkezlerin büyük kısmında vatandaşlara sunuluyor.     .Bu merkezlerde; Bilgisayar Destekli Reklam ve Tasarım, Bilgisayar Kullanımı, Bilgisayar Sistem Bakım ve Onarımı, Grafik ve Animasyon Tabanlı Web Sayfa Tasarımı, Web tasarımı, Web programcısı gibi Bilişim Teknolojisi dallarında 3 bin 700 kursiyer eğitim alıyor. Kurslar ile ilgili 325 63 63 numaralı telefondan ayrıntılı bilgi alınabiliyor.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık