KO-MEK UZUNTARLA SERGİSİ AÇILDI


Her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen KO-MEK yılsonu yerel sergileri tüm hızıyla sürüyor. Bu yılki 28. yerel sergi Uzuntarla’da açıldı. Sergi açılışı kursiyerlerin bir yıllık emeklerini sergilemelerinin mutluluğu içerisinde, Kocaeli Büyükşehir Bandosu eşliğinde coşkulu bir şekilde başladı.
SERGİYİ BAŞKAN KARABALIK AÇTI
Uzuntarla Kurs Merkezi’nin Yerel Sergi açılışını, Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık yaptı. Sergi açılışına Şükrü Karabalık’ın yanı sıra, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı M. Sait Karaçorlu, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Yaygın Eğitim Şube Müdürü Hikmet Yıldırım, Kartepe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Sadık İskender, Kartepe AK Parti İlçe Başkanı Hasan Kandaz, Kartepe Belediye Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri ve çok sayıda davetli de katıldı.
BÜYÜKŞEHİR’E TEŞEKKÜR

Sergi açılışında konuşan Başkan Şükrü Karabalık, Kartepe’de Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen KO-MEK kurslarının çok önemli bir eksikliği yerine getirdiğini vurgulayarak, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na teşekkür etti.
KO-MEK’Lİ OLUNMAZ KO- MEK’Lİ DOĞULUR

Sergi açılışının ardından kursiyerlerin ürünleri incelendi. Kurslara hamile olarak başlayan kursiyer Zehra Taşkın, doğumdan sonra yaptığı bebek takımları içine yatırdığı iki aylık bebeği ile dikkat çekti. Zehra Taşkın kızının doğumunu beklerken de kursa devam ettiğini, Ayşe Berra dünyaya geldikten sonra da onunla birlikte kurslara devam ettiğini söyledi. Bu sözlerin üstüne, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı M. Sait Karaçorlu’nun, “KO-MEK’li olunmaz KO-MEK’li doğulur” sözleri sergiyi gezenleri kahkahaya boğdu. Başkan Karabulut ve Karaçorlu Zehra Hanım’ın azmini takdir ederek onu ayrı ayrı tebrik ettiler.
TÜRK MUTFAĞI KURSİYERLERİ HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ

Birbirinden güzel eserlerin yer aldığı sergi, Türk Mutfağı kursiyerlerinin yapmış olduğu birbirinden lezzetli yemeklerle son buldu
Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık