KO-MEK’ten Aile Eğitimi Kursu


Kandıra Kurs merkezinde 3-6 Yaş Aile Eğitimi kursu açıldı

KO-MEK’ten Aile Eğitimi Kursu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (KO-MEK) İŞKUR ile gerçekleştirdiği işbirliği çerçevesinde farklı branşlarda eğitim vermeye devam ediyor. KO-MEK- İŞKUR, Kandıra kurs merkezinde 3-6 Yaş Aile Eğitimi kursu açıldı. Kursu başarı ile tamamlayanlar özel kreşlerde, anaokullarında ve çocuk bakıcılığı alanında iş bulma imkanı yakalayacak.

AİLE VE ÇOCUK İLİŞKİLERİ

KO-MEK ve İŞKUR’un işbirliğinde işsizlere yönelik açılan kurslar vatandaşlara mesleki anlamda yarar sağlıyor. Kandıra kurs merkezinde açılan 3-6 Yaş Aile Eğitimi kursu vatandaşlardan büyük ilgi gördü. Kursa katılanlar aile ve çocuk ilişkisi adına birçok bilgiyi kursta öğreniyor.

TOPLUMA FAYDALI BİREYLER

3-6 Yaş Aile Eğitimi Kursunda; çocukların okul öncesi yaşları ve aile eğitimi, çocuğu dinleme ve anlama, çocukta olumlu davranışlar geliştirme, olumsuz davranışları azaltma, çocuğun sosyal, duygusal ve zihinsel gelişimi, sağlıklı ve dengeli beslenmesi, çocuk ve insan hakları, okul öncesi hazırlık gibi birçok konuda eğitim veriliyor.

İŞ İMKÂNI SUNUYOR

Kursun en önemli yanı ise kursiyerlere iş imkanı sunması. Kursu başarı ile tamamlayanlar özel kreşlerde, anaokullarında ve çocuk bakıcılığı alanında iş bulma imkanı yakalayabilecek. Bunun yanı sıra, kursiyerler aldıkları eğitimle kendi özel hayatlarında çocuklarıyla doğru iletişim kurabilme tekniklerini öğrenmiş olacak.

ÖNCE KENDİMİZİ EĞİTECEĞİZ

KO-MEK- İŞKUR işbirliğine açılan kursa katılan Nazmiye Ceylan, ev hanımı ve iki çocuk annesi. Eğitime büyük önem verdiğini söyleyen Ceylan, “Çocuklarımı güzel yetiştirmek için ilk olarak kendimi eğitmek istedim. Bu kursta birçok eksiğim olduğunu ve neler yapmam gerektiğini öğrendim. Ayrıca alacağım sertifikanın iş sahibi olmamda yarar sağlayacağını düşünüyorum’’dedi.

ÇOCUKLARIMIZI GÜZEL YETİŞTİRECEĞİZ

3-6 Yaş Aile Eğitimi kursuna katılan bir diğer kursiyer Hülya Doğan ise 3 çocuk annesi. Kursun son derece yararlı olduğunu düşünen Doğan, “Burada aldığım eğitimle kendi çocuklarımı ve çalıştığım kreşteki bütün çocukları en iyi şekilde yetiştirmek istiyorum. Bizlere bu imkânı sunan KO-MEK ve İŞKUR’a çok teşekkür ediyorum’’dedi.Kursiyerler kendilerine sunduğu eğitim imkânından dolayı Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na teşekkür etti.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık