KOCAELi Bilim Festivali


KAPSAMI ( 23 Ocak – 14 Mart )
1- Bilim Akademisi
2- Bilim Yarışması
3- Bilim Söyleşileri
4- Bilim Şovları
5- Bilim Yarışması Proje Sergileme
6- Bilim Yarışması ve Bilim Akademisi Ödül Töreni

1- BİLİM AKADEMİSİ
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığına bağlı Kocaeli Bilim ve Teknoloji Kulübümüz, öğrencilerimize bilimi ve teknolojiyi sevdirmek, eğlenerek, meraklanarak, keşfetme yeteneği kazanacakları atölye, laboratuar çalışmaları ve birçok bilim etkinliğinin yapılacağı “Yarıyıl Bilim Akademisi” programı gerçekleştirilecektir.
Programımız, yarıyıl tatilinde ( 23 Ocak- 3 Şubat 2012 ) gerçekleşecektir. 23-27 Ocak 2012 tarihleri arası İlköğretim 4 ve 5. sınıflar, 30 Ocak-3 Şubat tarihleri arası 6,7 ve 8. sınıflar katılacaklar. Akademi süresi 5 gün olup, 30 dakikalık seçme sınavı 9-20 Ocak 2012 tarihleri arasında Kocaeli Bilim ve Teknoloji Kulübünde mesai saatleri içerisinde yapılacaktır.
Bilim Akademisinde dereceye giren öğrencilere ödüllerini, 14 Mart Çarşamba günü Saat 17:00 da alacak.

2- BİLİM YARIŞMASI
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığına bağlı Bilim ve Teknoloji kulübü tarafından İlköğretim öğrencilerine, bilimi sevdirmek, bilimsel araştırmalara teşvik etmek amacıyla 6,7 ve 8. Sınıf öğrencilerine “Fen ve Teknoloji” alanında, Bilim Yarışması düzenlenmektedir. Katılım şartları Ek1vebaşvuru formu Ek2 sayfanın sonundadır.
Kocaeli Bilim ve Teknoloji Kulübü ev sahipliğinde Bilim ve Teknoloji Haftasında yapılacak olan Kocaeli Bilim Festivali etkinliği çerçevesinde 14 Mart 2012 Çarşamba günü saat 15:00’da projeler jüri ve davetliler karşısında sergilenecek. Aynı saatlerde jüri kararıyla dereceye giren okullara, öğretmenlere ve öğrencilere ödüller verilecek.

3- BİLİM SÖYLEŞİLERİ
Yurtiçi ve yurtdışından gelecek uzman konuklar bilim ve teknoloji içerikli söyleşi yapacaklar.
Söyleşi, Bilim ve Teknoloji Haftasında yapılacak olan Kocaeli Bilim Festivali etkinliği çerçevesinde 14 Mart 2012 Çarşamba günü saat 16:00 da Kocaeli Bilim ve Teknoloji Kulübü konferans salonunda gerçekleşecek.

4- BİLİM ŞOVLARI
Kocaeli Bilim ve Teknoloji Kulübü Araştırma Grubu Faaliyetlerine katılan öğrenciler dünyadan seçme bilimsel içerikli gösteriler yapacaklar.
Bilim şovları, Bilim ve Teknoloji Haftasında yapılacak olan Kocaeli Bilim Festivali etkinliği çerçevesinde 14 Mart 2012 Çarşamba günü saat17:00 de Kocaeli Bilim ve Teknoloji Kulübü konferans salonunda gerçekleşecek.

5- BİLİM YARIŞMASI PROJE SERGİLEME
Kocaeli Bilim Festivali etkinliği çerçevesinde 14 Mart 2012 Çarşamba günü saat 15:00’da Kocaeli Bilim ve Teknoloji Kulübü sergi salonunda projeler jüri ve davetliler karşısında sergilenecek. Okul öğrencileri yaptıkları projeleri jüri ve konuklara tanıtacaklar. Aynı saatlerde jüri kararıyla dereceye giren okullara, öğretmenlere ve öğrencilere ödüller verilecek.

6- ÖDÜL TÖRENİ
Bilim Akademisi ve Bilim Yarışmasında dereceye giren öğrenciler, öğretmenler ve okullar ödüllerini, 14 Mart Çarşamba günü Saat 17:00 de Kocaeli Bilim ve Teknoloji Kulübü konferans salonunda alacak.
NOT:Kocaeli Bilim Festivali Kapsamındaki Tüm Etkinlikler Ücretsizdir.

KOCAELİ BİLİM VE TEKNOLOJİ KULÜBÜ BİLİM YARIŞMASI 2012
İlköğretim 6,7 ve 8. Sınıf öğrencilerine yönelik yapılan yarışma “Fen ve Teknoloji” alanında öğrencilerimize, bilimi sevdirmek, bilimsel araştırmalara teşvik etmek amacıyla Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığına bağlı Bilim ve Teknoloji kulübü tarafından İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte Bilim Yarışması düzenlenmektedir.

BAŞVURU KOŞULLARI
1- Yarışmaya, Kocaeli ilindeki tüm ilköğretim okulları katılabilir.
2- Yarışmaya her okuldan yalnızca bir proje katılabilir.
3- Proje için en fazla üç öğrenci ve iki danışman görev alabilir.
Not: Bu koşullara uymayan projeler kabul edilmeyecektir.

BAŞVURU TARİHİ
Yarışmaya katılacak okullar projeleri için en geç 9 Mart 2012 tarihine kadar Kocaeli Bilim ve Teknoloji Kulübüne “Proje BaĢvuru Formu ( Ek 2 )” doldurarak Kocaeli Bilim ve Teknoloji Kulübü-Plajyolu adresine başvurabilirler.

BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ
Kocaeli Bilim ve Teknoloji Kulübü ev sahipliğinde Bilim ve Teknoloji Haftasında yapılacak olan Kocaeli Bilim Festivali etkinliği çerçevesinde 14 Mart 2012 Çarşamba günü 15:00’da projeler jüri ve davetliler karşısında sergilenecek. Aynı saatlerde jüri kararıyla dereceye giren okullara, öğretmenlere ve öğrencilere ödüller verilecek. Proje değerlendirilmesinde, bilimsel yöntem, yararlılık ve kullanışlık göz önüne alınacaktır. Yarışmada jüri kararı esastır. Proje hazırlama aşamasında aşağıda verilen “ Tübitak Proje Rehberi “ linkinden faydalanılabilir.
http://www.tubitak.gov.tr/tubitak_content_files/BIDEB/projerehberi_2204.pdf

ÖDÜL TÖRENİ VE ÖDÜLLER
Ödül töreni, 14 Mart 2012 Çarşamba saat 16:00’da Kocaeli Bilim ve Teknoloji Kulübü konferans salonunda yapılacaktır. Dereceye giren üç projenin ödülleri;
Okul: Laboratuar malzemesi (1 adet mikroskop, 1 adet elektronik eğitim kiti, 1 adet kimya eğitim kitinden oluşacaktır.)
Öğretmenler: Başarıplaketiverilecek.
Öğrenciler: Bisiklet.

Kocaeli Bilim ve Teknoloji Kulübü
Kocaeli Bilim ve Teknoloji Kulübü
Cumhuriyet Mah. Lale Sok. No: 4 Plajyolu, İzmit
Tel: 226 83 84

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık