KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR YAZ SPOR OKULLARI BAŞVURULARI BAŞLADI


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin çocukların boş zamanlarını spor yaparak değerlendirmesini amaçlayarak hayata geçirdiği yaz spor okulları 1 Temmuz’dan itibaren 43 spor tesisinde yapılmak üzere başlıyor. Eğitim öğretim sezonu bitiminden sonra çocuklara 15 branşta ücretsiz olarak spor eğitimi verilecek etkinlikte başvurular devam ediyor.
ÜCRETSİZ VERİLİYOR

Büyükşehir Belediyesi spora ve çocukların eğitimine verdiği önem doğrultusunda 2007 yılından itibaren her sene yaz spor okulları düzenliyor. 7–14 yaşları arasındaki çocukların zihinsel ve bedensel gelişimlerine katkı sağlamak ve eğlenceli bir yaz geçirmeleri için düzenlenen spor okulları bu sene de kent genelinde sürdürülecek. Ücretsiz olarak verilen eğitimler bölgelerdeki talebe göre belirlenecek branşlarda yapılacak.
15 AYRI BRANŞ

Kurslar Yüzme, Buz Pateni, Futbol, Basketbol, Voleybol, Atletizm, Tenis, Masa Tenisi, Jimnastik, Taekwondo, Karate, Güreş, Judo, Sudo ve Yelken olmak üzere 15 branşta planlandı. Kurslardaki eğitimler ise uzman eğitimler tarafından verilecek. Ayrıca tüm yüzme havuzlarında güvenlik amaçlı sertifikalı cankurtaranlar görev yapacak. 43 ayrı tesiste verilecek spor eğitimleri ile çocuklar güzel bir yaz tatili geçirmiş olacak.
BAŞVURULAR 1 TEMMUZ’DA BİTİYOR

Geleneksel hale gelen yaz spor okulları 01 Temmuz -31 Ağustos 2010 aylarında iki aylık periyotlar halinde gerçekleşecek. Başvuruların başlandığı etkinlikte en yakın Komek şubesine gelerek başvuru formunun doldurulması gerekiyor. Öğrencilerin velileri ile gelmelerinin gerektiği başvuru işlemlerinde sağlık izin belgesi ve muvafakatname şartı aranmakta. 1 Temmuz 2010 a kadar devam edecek olan kayıtlarla ilgili 226 60 96 numaralı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nden ve 325 63 63 numaralı KO-MEK Merkez Müdürlüğü’nden detaylı bilgi alınabilmekte.
Benzer yazılar

2 Yorum

  1. çok iyi fakat nasıl kayıt yaptırabiliriz???

  2. 226 60 96 numaralı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nden ve 325 63 63 numaralı KO-MEK Merkez Müdürlüğü’nden detaylı bilgi alınabilmekte.

Cevap yazın

Yukarı çık