KOCAELİ DE ENGELLİLER KAYNAŞMA HAFTASI


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Kocaeli Valiliği, Kocaeli Kent Konseyi Engelliler Meclisi ve İzmit Belediyesi ile ortaklaşa düzenlediği Engelliler Haftası etkinlikleri başladı. 1 hafta sürecek etkinliklerde engellilerin kendi aralarında ve toplumla kaynaşmaları hedef alınıyor.
ÖZEL ÖĞRENCİLER

Engelliler Haftası etkinlikleri Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde ‘Kocaeli’de sokağa çıkmayan engelli kalmayana kadar’ sloganı ile gerçekleştiriliyor. 28 Haziran İlköğretim Okulu Özel Alt sınıfı öğrencilerinin Darıca Hayvanat Gezisi ile başlayan organizasyon aynı gün Kocaeli Valisi Gökhan Sözer, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve İzmit Belediyesi Nevzat Doğan’ı ziyareti devam etti.
SEKAPARK’TA SINIRSIZ EĞLENCE

10–16 Mayıs Engelliler Haftası programı çerçevesinde Görme, Ortopedik, İşitme-Konuşma, Zihinsel ve Ruhsal Engellileri Günü olarak her gün farklı etkinlikler yer alacak. Organizasyonun son günü olan 16 Mayıs Pazar Günü ise Seka Park’ta ‘Engelsiz Eğlence’ adı altında birbirinden güzel etkinlikler yer alacak. Oyun grupları, şov ve animasyonların gün boyu yer alacağı günde Büyükşehir Belediyesi Gezici Tır Tiyatrosu oyunlarını sahneleyecek.  Ayrıca engellilerden oluşan Müzik Engel Tanımaz konseri yapılacak.
CEMİL MERİÇ ÖDÜL TÖRENİ

Aynı gün ayrıca ‘Cemil Meriç Engel Tanımayan Başarılar’ ödül töreni yapılacak. Törende engelli ama uluslararası alanda başarı kazanmış ünlü bir ismin ödül verilecek. Haftanın ve günün finalinde ise pop müziğinin sevilen ismi Doğuş Kocaelilerle buluşacak.
Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık