KOCAELİ HEMŞİRELER GÜNÜ KUTLANDI


Hemşireler Günü kutlandı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi‘nde görev alan sağlık personeli 12-18 Mayıs arasında kutlanan Hemşireler Haftası nedeni ile bir araya geldi. Toplantıda sağlıklı toplum için yürütülen hizmetlerin aynı doğrultuda devam edileceği mesajları verildi.
STRES ATTILAR
Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet veren sağlık çalışanları Antikkapı Restourant’ta Hemşireler Haftası nedeni ile toplandı. Evde Bakım Hizmeti, Ambülans Nakil Hizmeti gibi ihtiyaç sahiplerinin sağlık sorunlarına derman olan projelerde görev alan hemşireler toplantıda stres atma imkanı buldu.
BİR ARAYA GELDİLER
Oldukça samimi bir havada geçen yemekli toplantıya Büyükşehir Sağlık İşleri Şube Müdürü Yılmaz Oktay, görevli sağlık memuru, ebe ve hemşireler katıldı. Sağlık çalışanları birbirlerinin Hemşireler Haftasını kutlayarak bu tarz etkinliklerin kendilerini mutlu ve motive ettiğini ifade etti. Hemşireler, yorucu iş temposunun ardından bir arada olmanın mutluluğunu yaşadı.
KUTSAL MESLEK
Toplantıda konuşan Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Şube Müdürü Dr. Yılmaz Oktay sağlık çalışanlarının hemşireler haftasını kutladı. Dr. Oktay fedakarlık isteyen ve vatandaşlara yeniden yaşama sevinci kazandıran hizmetler yürüten hemşireliğin çok kutsal bir görev olduğunu Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan hemşirelerinin de bu bilinçle çalışmalarına devam ettiğini ifade etti.
HİÇBİR ŞEYE DEĞİŞİLMEZ
İş yoğunluğu nedeni ile toplantıya katılmayan Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Dr. Osman Poyraz ise yaptığı açıklamada hemşireliğin sevgi ve şefkat gerektiren önemli bir görev olduğunu vurgulayarak, yapılan hizmetin kutsallığı ölçüsünde, insan sevgisiyle dolu olan bu mesleğin sağladığı manevi hazzın, dünyanın hiçbir şeyi ile değişilemeyecek güzellikte olduğunu ifade etti. Dr. Poyraz insan hayatının kutsallığından ödün vermeden, sonsuz sabır ve üstün gayret ile Büyükşehir Belediyesi’nde ve ilimizde görev alan hemşirelerin Hemşireler Günü’nü tebrik etti.
Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık