Kocaeli İtfaiyesine 75 nefer daha


İtfaiye eri alım sınavı sonuçlandı. Buna göre Kocaeli İtfaiyesi’nde 6’sı bayan olmak üzere toplam 75 kişi istihdam edilecek.

Kocaeli İtfaiyesi’ne 75 nefer daha

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından İtfaiye Dairesi Başkanlığı’nda istihdam edilmek üzere 1–5 Kasım tarihleri arasında yapılan İtfaiye eri alım sınavı sonuçlandı.

206 ADAY MÜLAKATA GİRDİ

225 kişinin çağrıldığı sınava 19 kişi gelmezken, dayanıklılık testi ve sözlü mülakatta ter döken 206 adaydan 75 kişi asil olarak sınavı kazandı. Adaylar içinden 7’si lise ve dengi, 4’ü önlisans ve 7’si de lisans mezunu olmak üzere toplam 18 kişi yedek aday olarak belirlendi. İtfaiyecilik Meslek Yüksek Okulu mezunu 11 adaydan 7’si asil olarak sınavı kazanırken yedek aday gösterilmedi. Sınav Komisyonu, sınav ilanının 7. Maddesi (Belirtilen kategorilerde kurumun ihtiyacı olan nitelikte sözlü mülakat sonucu yeterli puanı alamayanların yerine diğer kategorilerden sözlü sınavdan yeterli puan alanlar yerleştirilecek) gereği 3 asil adayı lise ve lisans mezunları arasından seçti. Yedek adaylar sınavı kazanan 75 kişiden giriş işlemlerini yapmayanların yerine alınacak.

EVRAKLAR 25 KASIM’A KADAR TESLİM EDİLECEK

İtfaiye eri alım sınavında başarı gösteren adaylara atanabilmeleri için evraklarını hangi tarihte teslim etmeleri yazılı olarak adreslerine tebliğ edilecek. Evrakların son teslim tarihinin 25 Kasım 2010 Perşembe günü mesai bitimine kadar olduğu açıklandı. Sınav sonuçları adayların adreslerine gönderilmekle birlikte,  www.kocaeli.bel.tr adresinden de ilan edildi.

İSTENİLEN BELGELER

Atanacak adaylar; son bir ay içerisinde alınmış sabıka kaydı, son üç ay içerisinde alınmış tam teşekküllü sağlık raporu, Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan alınmış herhangi bir maaş almadığına dair belge, erkekler için askerlik durum belgesi, noter tasdikli diploma sureti, Vakıflar Bankası İzmit Şubesi’nden kendi adına açılmış hesap numarası ve 6 adet vesikalık fotoğrafla başvurularını yapacak.

KOCAELİ İTFAİYESİ HER GEÇEN GÜN BÜYÜYOR, GÜÇLENİYOR

Bu arada Türkiye’nin en büyük itfaiyeleri arasında yer alan Kocaeli İtfaiyesi hem kadro hem de teknik teçhizat bakımından kadrosunu güçlendiriyor. Geçtiğimiz yıl 200 itfaiye erini kadrosuna katan Kocaeli İtfaiyesi yeni alımlarla birlikte son iki yılda 275 kişiyi kadrosuna dâhil etmiş olacak. Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen ihaleyle de Kocaeli İtfaiyesi 2’si teleskopik merdivenli 3’ü çok amaçlı 5 adet itfaiye aracını bünyesine katacak.

KOCAELİ İTFAİYESİ EĞİTİM YUVASI OLDU

Öte yandan Kocaeli İtfaiyesi hem yurt içi hem de yurt dışından gelen itfaiyecileri eğiten bir kurum haline geldi. Bünyesinde oluşturduğu Kocaeli İtfaiyesi Eğitim Merkezi’yle (KOBİTEM) adeta eğitim yuvası haline gelen Kocaeli İtfaiyesi, İnterteks Fuar Alanı yanında bulunan eğitim alanıyla da yetişmiş personeli ve teçhizatıyla da göz dolduruyor. Tekirdağ’dan Macaristan’a Kıbrıs’tan Mardin’e kadar tüm itfaiyecilere yuva haline gelen Kocaeli İtfaiyesi, tüm belediyelerin tercihi haline geliyor.

TBB’NİN TERCİHİ DE KOCAELİ İTFAİYESİ

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) de Türkiye’deki Belediyelerin İtfaiye birimlerinin eğitilmesi için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ni seçti. Bu kapsamda Kocaeli İtfaiyesi, Türkiye’nin değişik yerlerinden gelen itfaiye erlerini eğitiyor. Temmuz ayında gerçekleştirilen eğitimlerde itfaiyecilere 750 derecede simülasyonlu eğitim verilirken sertifika töreninde eğitim için gelen 19 itfaiye erine her biri 1000 TL olan itfaiye teçhizatı hediye edilmişti.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık