Kocaeli İzcilerinden örnek davranış: Vana hayat (kan) ver


Arslanbey Ergin İzci Ocağı izcileri ve liderleri kartepe ve çevresinde Kızılay desteği ile kan bağışı kampanyası başlattı.

Vanda meydana gelen deprem sonucu ülkemizin birçok kurumu seferber olmuş ve deprem zede vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için yoğun çaba harcamıştır. Bölgeye halen yurdun birçok bölgesinden yardımlar gönderilmekte ve başta Türk Kızılayı olmak üzere diğer sivil toplum kuruluşları aracılığı ile dağıtılmaktadır.

Bu üzücü olaya duyarsız kalamayan kocaeli izcileri ve aslanbey ergin izci ocağı , liderleri Ramazan Akkuş ve Sadettin Sarıbaş öncülüğünde kan bağışı kampanyası başlattı. Kampanya kapsamında Fevziye Tezcan Endüstri Meslek Lisesi öğretmenleri , sağlık durumu müsait öğrenciler ve öğrenci velileri kan bağışında bulunacaklar.

Bu kapsamda 03.11.2011 tarihinde 16:00 – 19:00 arasında okulumuz öğretmen , öğrenci ve velilerimiz kan bağışında bulunacaklardır.

Van depremine ve kızılaya yardımda bulunmanın en güzel yollarından birinin kan bağışında bulunmak olduğunu belirten Elektronik Öğretmeni Sadettin Sarıbaş , kan bağışı kampanyasını önce kartepe geneline sonrasında ise tüm kocaeli geneline yaymayı hedeflediklerini söyledi. Bu kapsamda ilçede bulunan tüm okullar , kartepe belediyesi ve müftülük ile iş birliği yapmak istediklerini belirten izci lideri, ilgili kişi ve kuruluşların kampanyaya destek olmalarını rica etti.

Kocaeli izcileri olarak her zaman sosyal duyarlılık taşıdıklarını belirten izci liderleri , daima ülkemize faydalı işler yapmak için tetikte bekliyoruz dedi.

Kampanyaya katılmak isteyenler Fevziye Tezcan Endüstri Meslek Lisesine ulaşabilir , Arslanbey izcileri sayfasını ziyaret edebilir ve kan vermek istediklerini belirtirlerse , kendilerine dönüş yapılacaktır.

Benzer yazılar

1 Yorum

  1. k*******i.com sitesindede bu haberi gördüm. tebrikler herkese öncü olanlara

Cevap yazın

Yukarı çık