Kocaeli Kent Konseyi Obezite Konferansı


Kocaeli Kent Konseyi , Acıbadem Hastanesi, ortaklığında her ay bir sendikayla Kocaeli’de Obezite Konferansları ve taramaları gerçekleştirilecektir.

Konferansların ilki Petrol-İş Sendikasıyla 8 Ekim Cuma günü saat 10.00’da Leyla Atakan Kültür Merkezinde sendika çalışanları ve ailelerine yönelik olacaktır.

Diyabet , Obezite ya da şişmanlık, vücutta sağlığı tehlikeye sokacak ölçüde fazla miktarda yağ birikmesi sonucu ortaya çıkan bir hastalıktır. Kalp damar hastalıkları, hipertansiyon, şeker hastalığı, eklem hastalıkları ve kanser türlerine yol açabilen Diyabet , Obezite mutlaka tedavi gerektirir. Bir insana obez diyebilmek için vücuttaki yağ miktarını ve dağılımının tespitine ihtiyaç duyulur. Bu nedenle Kocaeli sınırları içerisinde Diyabet , Obezite nedenleri ile ilgili konferans düzenlenip, konferans sonrasında tarama yapılarak bu sorunun erken tanı ve tedavisinin gerçekleştirilmesi sebebiyle bu proje hayata geçirilmiştir.

Kocaeli Kent Konseyi ve Acıbadem Hastanesi bu çalışmayla;
– Halkın Diyabet, Obezite konusunda bilinçlenmesini sağlayıp, Diyabet – Obezite ile birlikte ortaya çıkabilecek hastalıkların önüne geçmek,
– Yapılacak olan taramayla kentteki Diyabet – Obezite yayılımı ile ilgili veriler elde etmek,
– Kurumlar arasında iş birliğinin sağlanması hedeflenmektedir.
KOCAELİ
KENT KONSEYİ

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık