KOCAELİ OLİMPİK YÜZME HAVUZLARI SAATLERİ BELLİ OLDU


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin geçtiğimiz yıl Kocaeli’ne kazandırdığı Vinsan ve Plajyolu yarı olimpik yüzme havuzları programları belli oldu. Tam donanımlı yapılan havuzlar Yaz Spor Okulları öğrencilerine, spor kulüplerine ve halka hizmet verecek.
HERKES HAVUZLARDAN YARARLANABİLECEK
‘Her İlçeye Bir Yüzme Havuzu’ projesi kapsamında Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan yüzme havuzları yaz sezonunun gelmesiyle birlikte kapılarını Kocaelililer için açacak. Yüzme havuzu yetersizliği nedeniyle büyük sıkıntı yaşayan özel havuzlara ciddi paralar ödemek zorunda kalan spor kulüpleri de havuzdan ücretsiz yararlanacak.

ÇARŞAMBA GÜNLERİ SADECE ERKEKLERE

Her iki havuz da bakım ve temizlik yapılacağı için Pazartesi günleri kapalı olacak. Salı günleri saat 09.00–14.00 arasında havuzlar sadece yaz spor okullarına verilecek. Saat 15.00–17.30’da bayanların faydalanacağı havuz 18.00–22.00 saatleri arasında erkeklere hizmet verecek. Çarşamba günleri saat 09.00’dan 22.00’a kadar erkeklerin kullanacağı havuz Perşembe günleri 09.00’dan 14.00’a yaz spor okullarının kullanımında olacak.

CUMA GÜNLERİ SADECE BAYANLARA

Saat 15.00–17.30 arası bayan 18.00–22.00 arası da erkeklerin faydalanacağı havuz Cuma günü ise tam gün bayanların hizmetinde olacak. Cumartesi günleri 11.30’a kadar bayanlara geri kalan zamanda bay ve bayanların karışık yararlanacağı havuz Pazar günü ise Saat 11.30’a kadar baylara daha sonra ise bay ve bayanlara karışık hizmet verecek.

VİNSAN VE PLAJYOLU’NDA

Kocaeli’nde futbolun dışında diğer spor branşlarını da geliştirmeyi hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz yıl eski Gölcük Yolu üzerindeki Vinsan Spor Tesisleri’nde ve Plajyolu’nda iki yarı olimpik yüzme havuzu yapmıştı. 475 metrekarelik alana 1,60 metre derinliğe sahip olan havuzların yanında idari bölüm, soyunma odaları, bay ve bayan duş bölümleri de yer alıyor.

HAVUZLARDAN YARARLANABİLME ŞARTLARI

Başvuru formu doldurularak tesis yetkililerine teslim edilecek
Sağlık raporu alınacak ve idrar tahlili yaptırılacak18 yaş altı çocuklar 18 yaşından büyük velileriyle havuza girebilecek
0-6 yaş arası çocuklar seans ayrımına tabi değil
Havuza bonesiz girilmeyecek

Benzer yazılar

1 Yorum

  1. bu havuzun tam adresi  nerde acaba bir bilen var mı?

Cevap yazın

Yukarı çık