Kocaeli Sallandı 8 Ocak 2013


kocaeli-deprem-richter

 

DEPREM KOCAELİ’DE DE HİSSEDİLDİ

Deprem Kocaeli’de daha çok binaların üst katlarında hissedildi. Yüksek binalarda oturanlar sallantı ile birlikte dışarı kaçarken, binaların alt katlarında olanlar ise depremi hissetmediklerini, üst katlarda oturanlardan öğrendiklerini söylediler.
17 ağustos Marmara Depremi’ni yaşayan Kocaelililerin bir kısmı ise, depremin merkez üssünün Saroz Körfezi olmasının belirlenmesiyle rahatlayarak yeniden evlerine girdi.

Kandilli Rasathanesi’nden alınan bilgiye göre, merkez üssü Bozcaada açıkları olan Richter ölçeğine göre 6.2 büyüklüğündeki deprem, İzmir, Bursa, Çanakkale, Kocaeli, İstanbul, Balıkesir, Edirne’de hissedildi. Deprem vatandaşlar arasında paniğe yolaçarken, telefonlar kilitlendi

İstanbul’da da hissedilen Ege Denizi açıklarında 6.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) “Merkez üssü Ege Denizi, depremin büyüklüğü 6.2” dedi.

Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü de “Depremin merkez üssü Ege Denizi, Bozcaada açıkları” diye açıklama yaptı. Deprem nedeniyle internet ve telefon bağlantılarında sıkıntı yaşanıyor.

ÇANAKKALE VALİSİ: CAN KAYBI YOK

Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna: “Depremin ardından emniyet müdürlüğü haber merkezine, merkez dahil 11 ilçeden şu ana kadar herhangi bir yıkım ve buna bağlı bir zarar oluşmadığı bilgisi geldi.

Kaynak: http://gundem.milliyet.com.tr/canakkale-deki-deprem-bir-cok-ilde-hissedildi/gundem/gundemdetay/08.01.2013/1652873/default.htm

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık