KOCAELİ SEYYAH TA TANITILACAK


Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, hafta sonunda Derince Çınarlıdere ile Yuvacık Çınardere’de yürüyüş programları gerçekleştirdi. Yuvacık Çınardere’deki yürüyüşü Kocaeli’ni tanıtan bir programın çekimleri için ilimizde bulunan TRT 7 Arapça kanalı da takip etti. Kocaeli’nin tanıtımı için yapılan çekimler ‘’Rahal’’(Seyyah) isimli programda yayınlanacak.

YÜRÜYÜŞLER DEVAM EDİYOR

Başkan Karaosmanoğlu’nun öncülüğünü üstlendiği sağlıklı yaşam yürüyüşleri Ramazan ayı nedeniyle verilen bir aylık aranın ardından hız kesmeden devam ediyor. Ilık bir sonbahar mevsiminde gerçekleşen yürüyüşler bu hafta sonunda Derince Çınarlıdere ile Yuvacık Çınardere’de yapıldı. Yürüyüşte Başkan Karaosmanoğlu’na Kocaelili yüzlerce sporsever eşlik etti.

ÇINARLIDERE İLE ÇINARDERE

Hafta sonunda Derince’de Büyükşehir tarafından bambaşka bir görünüme kavuşturulan Çınarlıdere Mesire Alanı’ndaki yürüyüşü Yuvacık Barajı havzasında yer alan Çınardere doğal yürüyüş parkurundaki etkinlik takip etti. Yuvacık Çınardere’deki yürüyüşü Kocaeli’ni tanıtmak amacıyla çekilen program için ilimizde bulunan TRT 7 Arapça kanalı da takip etti.

HALKIMIZI SPORA TEŞVİK EDİYORUZ

Başkan Karaosmanoğlu ile birlikte yürüyüşe katılan TRT 7 Arapça ekibi, hem çekim yaptı hem de bir röportaj gerçekleştirdi. Kocaeli genelinde Büyükşehir’in yaptığı çalışmalar ve sportif alandaki faaliyetlerle ilgili bilgi aktaran Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Sağlıklı yaşamak için toplumun bütün fertlerinin spor yapması şart. Yürüyüş de bu sporlar içinde en yararlı olanlardan birisi. Sporu sadece futboldan ibaret görmüyoruz. Olimpiyatlarda ne kadar branş varsa, hepsini bir spor dalı olarak alıyoruz ve önem veriyoruz. Bu sporları yapması için halkımız gençlerimizi teşvik ediyoruz’’ dedi.

12 EKİM’DE RAHAL (SEYYAH)’DE

Öte yandan TRT 7 Arapça kanalının Kocaeli’nin tanıtımı için yaptığı çekimler kentin ön plana çıkan bölümlerinde devam ediyor. TRT 7 Arapça kanalında Kocaeli’nin geniş bir tanıtımının yapılacağı ‘’Rahal’’(Seyyah) isimli program 12 Ekim Salı günü yayınlanacak. Saat 21.45’te yayına girecek olan programda Kocaeli’nde yapılan çekimler ve kentle ilgili bilgiler geniş çaplı şekilde seyircilere aktarılacak.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık