Kocaeli Ünv. 10. Uluslararası Felsefe Günleri


YER: KOÜ – DERBENT UYGULAMA OTELİ – BÜYÜK DERBENT / KARTEPE / KOCAELİ
TARİH: 21 – 23 MAYIS 2012
SAAT: 10:30 – 16:30

Kocaeli Üniversitesi Felsefe Bölümü’nün her yıl mayıs ayında düzenlediği felsefe günleri 21-23 Mayıs 2012 tarihleri arasında Spinoza: Kültürlerarası Filozof başlığı ile düzenlenecek. Bu yıl onuncu kez yapılacak olan Felsefe Günleri geçmiş toplantılardan farklı olarak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Amsterdam Belediyesi ve Amsterdam Üniversitesinin desteği ile gerçekleşecek.

Onur Kurulu

İbrahim Karaosmanoğlu (Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı)
Eberhard Van Der Laan (Amsterdam Belediye Başkanı, Spinoza Komitesi)
Prof. Dr. Sezer Komsuoğlu (Kocaeli Üniversitesi Rektörü)
Dymph van den Boom (Amsterdam Üniversitesi Rektörü)

Bilim Kurulu

Prof. Dr. Sinan Özbek – Prof. Dr. Josef Früchtl – Prof. Dr. Atilla Erdemli – Doç. Dr. Aysel Doğan – Dr. Robin Çelikateş

Düzenleme Kurulu

Prof. Dr. Sinan Özbek – Prof. Dr. Josef Früchtl – Dr. Tahir Büyükalın

Yerel Düzenleme Kurulu

Dr. Tanzer Yakar – Sema Ülper – Sevinç Türkmen

Cemil Uludağ – Fehmi Ünsalan – E. Aras Ergüneş

Sekreterya

Sema Ülper – Sevinç Türkmen

SEMPOZYUM BİLGİLERİ

Önemli Tarihler: Davetli konuşmacıların Kayıt Formu’nu ve katılımcı olarak sunacakları bildirilerinin Özet’ini en son 15 Aralık 2011 tarihine kadar aşağıda belirtilen e-posta adresine göndermeleri gerekmektedir. Özetlerin değerlendirilmesi 03 Ocak 2012’dir. Özet 750-1000 sözcük arasında olmalı ve Ek-4‘deki Özet Teslim Formu’na eklenmelidir. Katılımcıların bildirilerinin son halini en geç 15 Şubat 2012 tarihine kadar göndermeleri gerekmektedir.

Sunum:  Sempozyumda her katılımcıya 20 dakikalık sunuş ve 10 dakikalık tartışma olmak üzere toplam 30 dakikalık süre verilecektir.

Sempozyum Kitabı: Sempozyum sonrasında tam metinler Bilimsel Değerlendirme Kurulu tarafından yeniden değerlendirmeye alınacak ve kabul edilen metinler bir kitap olarak basılacaktır.

BİLDİRİ YAZIM FORMATI

Özet: İngilizce ve Türkçe olmak üzere iki adet hazırlanmalıdır. Bildiri adı, bildiri konusu, yazar adları, yazarların çalıştıkları kurum, adresleri ve e-mail adresi bildiri başlığında yer almalıdır. Bildiri adı 14, bölüm başlıkları 12 ve metin 12 punto kullanılarak Times New Roman formatında yazılmalıdır.

Yazılacak özet çalışmanın anlaşılmasını sağlayacak düzeyde en az 100 kelimeden oluşmalıdır. Özetten sonra anahtar kelimeler tek satırda verilmelidir.

Tam Metin: Bildiriler, A4 kağıdının (210mm x 297mm/ 8.3‘‘ x 11.7‘‘) bir yüzüne 5mm/0.2‘‘ aralıklı iki sütun halinde tek satır aralıklı yazılmalı ve kâğıdın her kenarında 20mm boşluk bırakılmalıdır.

Bildiri adı, bildiri konusu, yazar adları, yazarların çalıştıkları kurum, adresleri ve e-mail adresi bildiri başlığında yer almalıdır. Bildiri adı 14, bölüm başlıkları 12 ve metin 12 punto kullanılarak Times New Roman formatında yazılmalıdır. Tüm dipnotlar son not olarak gösterilmeli ve kaynakça eklenmelidir.

Bildiriler, (başlık, yazarlar, özet, metin, şekiller, çizelgeler ve kaynaklar dahil) 6 sayfadan fazla olmamalı, konuşmacını okuma süresi 20 dakikayı aşmamalıdır.

ÖZET VEYA BİLDİRİ GÖNDERME

Bildirilerin  özeti veya basıma hazır tam metni .doc dosyası olarak koufelsefe@gmail.com e-posta adresine gönderilmelidir.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık