Kocaeli’de yeni üniversitelilere ücretsiz ulaşım


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Üniversitesi’ne kayıt yaptıracak öğrenciler için Tren Garı ve Otobüs Terminali’nden ücretsiz sefer düzenleyecek

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Lisans Yerleştirme Sınavı sonunda yapılan tercihlerin ardından Kocaeli Üniversitesi’ni kazanan öğrencilere yol gösterecek. Kocaeli’ne ilk defa gelen öğrenciler için stantlar kuracak olan Büyükşehir, öğrencilerin Kocaeli Üniversitesi’ne ücretsiz taşırken kent yaşamı hakkında da bilgilendirici broşürler dağıtacak.

KAYITLAR 5 EYLÜL’DE BAŞLIYOR

Bin bir zorlukla girdikleri üniversite sınavı sonucunda başarılı olup herhangi bir üniversiteye yerleşmeye hak kazanan öğrenciler için kayıt zamanı geldi. 5 Eylül Pazartesi gününden itibaren başlayacak olan kayıtlar 9 Eylül Cuma gününe kadar sürecek. Kocaeli Üniversitesi’ni tercih edip kazanan öğrenciler de bu süre içerisinde başvurularını yapacaklar.

UMUTTEPE KAMPUSU’NE ÜCRETSİZ OTOBÜS SEFERİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli’ne ilk defa gelen öğrencilerin zorluk yaşamaması amacıyla İzmit Tren Garı’na ve Şehirlerarası Otobüs Terminali’ne bilgilendirici stantlar kuracak. Broşürlerle bilgi verecek olan Büyükşehir aynı zaman da her iki noktadan da Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampusu’ne ücretsiz otobüs seferi düzenleyecek.

ÖĞRENCİ KENT KART

Sabah saat 08.00’de başlayıp 17.00’da sona erecek olan seferler her yarım saatte bir yapılacak. Aynı şekilde Umuttepe’den İzmit Tren Garı ve Şehirlerarası Otobüs Terminali’ne de seferler düzenlenecek. Gar, Terminal ve Umuttepe’de kurulacak stantlarda Öğrenci Kent Kart konusunda bilgiler verilecek.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık