Kocaeliden “İpek Yolu” kervanı geçti


Yürüyüş Yolu’ndan geçen deve kervanı Van Asya İpekyolu Turizm Ticaret Fuarı için yürüdü

Kocaeli’den “İpek Yolu” kervanı geçti


Van Valiliğinin düzenlediği Van Asya İpekyolu Turizm Ticaret Fuarı için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin desteği yapılan tanıtım organizasyonu renkli görüntülere sahne oldu. Deve kervanının kent merkezinde yürüdüğü organizasyonda Fevziye Parkı’nda Kocaeli ve Van illerinin yetkilileri Fuar hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

DEVE KERVANI YÜRÜDÜ

20-24 Ekim 2010 tarihlerinde Van’da gerçekleşecek 17. Van Asya İpekyolu Turizm Ticaret Fuarı tanıtımı nedeni ile yapılan etkinlikte deve kervanı merkez bankasından başlayıp Yürüyüş Yolu ve Fethiye Caddesi’nde yürütüldü. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ile yapılan etkinlikte Fevziye Parkı’nda bir tören düzenlendi. Törende her iki ilden yetkililer konuşmalar yaparken katılımcılara ayran aşı ikram edildi.

İKİ İLDEN ÇOK SAYIDA YETKİLİ

Türkiye’de 6 bölgede yapılacak tanıtımların ikinci ayağı olan etkinliklere Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Van Valisi Münir Karaloğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ersin Yazıcı, Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Halil İbrahim Keleş, Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Zahir Kandeşoğlu ile her iki ilin yetkilileri katıldı.

TİCARETE ÖNCÜLÜK ETMELİYİZ

Törende konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu İpek Yolu’nun günümüzde önemini kaybetmiş gibi gözükse de aslında ticaretin günümüz şartlarına ayak uyup devam ettiğini söyledi. Başkan Karaosmanoğlu Ticaretin önemine değinerek ticaretin öne çıkması için o yöredeki esnafın, yöneticilerin öncülük etmesi gerektiğini Van’da yapılacak bu fuarın da bu paralelde önemli bir organizasyon olduğunun altını çizdi.

7 BİN FLAMİNGO

Van Valisi Münir Karaloğlu ise Van’ın geçmişte İpek Yolu’nun en önemli merkezlerinden birisi olduğunu belirterek Doğuya açılan bir pencere niteliğindeki illerinde istihdamın üretimin zamanı geldiğini ifade etti.  Van’da 7 bin flamingoyu bir anda olduğu ve inci kefallerinin su istikametinin tersine yüzdükleri görüntüleri izleme imkanın olduğunu belirten Van Valisi Karaloğlu Van’ın belki de Dünya’da eşine az rastlanır bir özelliği olduğunu belirtti. Vali Karaloğlu “Gelin Kocaelililer bize gönül verin ve bu işleri hep beraber yapalım” diyerek Kocaelili işadamlarını Van’a ve Turizm Ticaret Fuarı’na davet etti.

KARALOĞLU BİZE UMUT OLDU

Kocaeli Valisi önemli olanın pazarlara ulaşmak ve böylece satışı sağlamak olduğunu belirterekVan Asya İpekyolu Turizm Ticaret Fuarı’nın önemli bir çalışma olduğunu açıkladı. Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Zahir Kandeşoğlu ise Büyükşehirlere 17.’si yapılan Fuarı anlatmak için ilk olarak İstanbul Eminönü’nde bir etkinlik yapıldığını kaydederek Kocaeli’deki yapılan ikinci etkinliğin çok önemli olduğunu vurguladı. Van Valisi Karaloğlu’nun kendileri için bir umut olduğunu belirten Kandeşoğlu” Sayın valimiz bizi hiçbir yerde yalnız bırakmadı” diyerek “Türkiye’de sanayinin kalbi olan Kocaelililerin de bizi yalnız bırakmayacağını umuyorum” dedi.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık