Kocaelili Şair ve Yazarlar Buluştu


KOSYAB 1-28-12-12-Kocaelivizyon-com

Kocaeli Şairler Ve Yazarlar Birliği’nin geleneksel “Şiir İmecesi” bu kez Mevlâna temalı olarak Sekapark Mevlevî Evi’nde yoğun bir katılımla gerçekleşti

Büyük Türk Mutasavvıfı Mevlâna Celâlleddin Rumi’nin vefat yıldönümü nedeniyle Kocaeli Şairler Ve Yazarlar Birliği Derneği (KOŞYAB) tarafından Sekapark Mevlevî Evi’nde düzenlenen toplantıya yoğun bir katılım vardı.

KOŞYAB Başkanı Alptekin Cevherli yaptığı açılış konuşmasında Hazreti Mevlâna’nın fikir ve düşüncelerine insanlığın her zamankinden çok daha fazla ihtiyacı olduğundan bahsederek, O’nun sunduğu hoşgörü ve barış iklimine bugün dünyanın muhtaç olduğunu söyledi.

Başkan Cevherli, “Devrinin iki insan-ı kâmili olan Hazreti Mevlâna ve Yunus Emre, Türkistan’dan Türkiye’ye gelerek insanlığın önüne büyük bir hazine sunmuşlardır. Bu topraklarda yaşayan torunları olarak bizler de, her birimiz; o gönül âleminin inceliklerini yaşayıp, yaşatmak ile sorumluyuz. Bu bize kalmış bir miras ve ödevdir” dedi.

Özellikle gençlerin takip ettiği toplantıda, Hazreti Mevlâna’nın hayatı, tasavvuf dünyası, gönül âlemi konuşuldu ve eserlerinden örnekler sunuldu.

Üyelere, derneğin yeni hizmete açılan kosyab internet sitesi hakkında bilgi verildi.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık