Kocaelililer 100 Bin adet lale soğanı aldı


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından satışa çıkarılan 100 Bin adet lale soğanı üç günde tükendi.

Kocaelililer 100 Bin adet lale soğanı aldı

Önümüzdeki yıl düzenlenecek en güzel lale yarışması için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından satışa çıkarılan lale soğanlarına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. 14 ayrı nokta da satışa çıkarılan 100 Bin adet lale soğanının tamamı üç günde satıldı. Satılan lale soğanları 2011 Nisan’ında en lale yarışmasında yarışacaklar. Toplam 100 bin adet lale soğanı 2 farklı paket halinde 1 ve 2 liradan satışa çıkarılmıştı.

5’Lİ VE 10’LU PAKET

Belsa Plaza ve Fevziye Cami önü, Cumhuriyet Parkı’nda ve 11 ilçe merkezinde kurulacak stantlarda satışa sunulmuştu. 5’erli lale soğanları paketi 1 liradan, 10’arlı lale soğanları paketi 2 liradan görücüye çıkmıştı. Kentin 14 farklı noktasında satışa sunulan lale soğanları, geçen yıl olduğu gibi sarı, kırmızı, turuncu, beyaz, pembe ve siyah renklerden oluşuyordu.

ÖDÜLLER VERİLECEK

Yarışmacılar, geleneksel 4. Lale Festivali’nin bir parçası olan yarışma için festival günü Sekapark’a, saksıda yetiştirdikleri laleler ile beraber katılacak. Yarışma günü saksıya sonradan dikildikleri tespit edilen laleler diskalifiye edilecek. Birinciye bin 500 lira, ikinciye bin lira, üçüncüye 750 lira, dördüncüye 500 lira, beşinciye 400 lira, 150 mansiyona da 100’er lira para ödülü verilecek. Ödül töreni Sekapark’ta aynı gün yapılacak.

YARIŞMA ŞARTLARI

Yarışmaya katılım şartları şöyle; Yarışmacı Kocaeli’nde ikamet ediyor olacak. Yarışmaya satın aldığı lalelerle katılacak. Her yarışmacı bir saksıyla katılabilecek ve saksının çapı en fazla 29 cm olacak. Saksıya en gazla 10 adet lale soğanı dikilecek.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık