Kocaelililer Engelsiz Eğlence’de buluşacak


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı, 10-16 Mayıs 2010 Engelliler Haftası nedeni ile Sekapark’ta engellilerin kaynaşma imkânı bulacağı dev bir organizasyon gerçekleştiriyor. Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan ‘Engelsiz Eğlence’ programına sevilen sanatçı Davut Güloğlu da katılarak Kocaelilileri coşturacak.

15 MAYIS PAZAR GÜNÜ

Engelli vatandaşların topluma kazandırılması için yapılan çalışmalar sürüyor. Bu kapsamda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen ‘Engelsiz Eğlence’ programının ikincisinde oyun grupları, şovlar ve dünya çapında ödül kazanan sporcuların gösterileri yer alacak. 15 Mayıs Pazar günü saat 14.30’da başlayacak olan programa Kocaeli’de engellilere hizmet veren tüm rehabilitasyon merkezleri, okullar ve sivil toplum kuruluşları da katılacak.

CEMİL MERİÇ ENGEL TANIMAYAN BAŞARILAR ÖDÜLÜ

Etkinlikler kapsamında ‘Cemil Meriç Engel Tanımayan Başarılar’ ödül töreni de gerçekleştirilecek. 2011 Görme Engelliler Halter Şampiyonası’nda dünya şampiyonu olan Ayten Özyürük, el ve ayaklarını kullanamayan ve şiirlerini ağzıyla yazan şair-yazar Mustafa Oğuz Mucurluoğlu ve doğuştan görme engelli Nuh Çimento İlköğretim Okulu 6. sınıf ve Kocaeli Devlet Konservatuarı öğrencisi Enes Deniz, ‘Cemil Meriç Engel Tanımayan Başarılar’ ödülüne layık görüldü.

DAVUT GÜLOĞLU KONSERİ 20.00’DA

Birbirinden ünlü isimlerin davet edildiği programda ayrıca ünlü şarkıcı Davut Güloğlu konser verecek. Güloğlu’nun eski ve yeni şarkılarını seslendireceği konser saat 20.00’da Sekapark Uçurtma Tepesi’nde başlayacak.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık