Konak Hastanesinden ücretsiz check-up


Özel Konak Hastanesi, Kocaeli’nde ikamet eden 227 vatandaşa 1 yıllığına check-up hizmeti verecek. Check-up yapılacak kişileri mahalle muhtarları belirleyecek.
Özel Konak Hastanesi, sosyal güvencesi olmayan 227 Kocaelili vatandaşa tam detaylı kanser ve genel hastalık taraması gerçekleştirmek için hazırlıklarını tamamladı. Sosyal güvencesi olmayan vatandaşları ise muhtarlar belirleyecek. Check-up için hastane bütçesinden 200 bin liralık bütçe ayrıldı.

Özel Konak Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Bünyamin Dal, mahalle muhtarlarının belirleyeceği vatandaşlara ücretsiz olarak check-up hizmeti verileceğini söyledi. Mahalleleri en iyi tanıyanların muhtarlar olduğunu ifade eden Dal, muhtarlar vasıtası ile seçilen 227 kişiye 1 yıllığına ücretsiz check-up hizmeti verileceğini belirterek, “Muhtarlar kanalı ile onların seçeceği birer kişi bize 1 yıl boyunca diledikleri zaman gelerek faydalanabilecek. Erken teşhis çok önemli, biz şuna inanıyoruz ki belki o insanlardan birisi bu ülkenin önemli şahsiyetlerinin ebeveyni olabilir. Sağlığına karınca misali katkı sağlayabilirsek bu bizi mutlu edecektir. Önemli olan bir kıvılcım, bir çakmak yakabilmek. Bu 277’ler 27 binler neden olmasın. Bizim gücümüz bu kadardır. Her şey tohumla başlıyor, kocaman ağaçlar tohumla oluyor. Biz ‘Konak Ailesi’ olarak bizi yüreklendiren herkese teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu. BUGÜNCOMTR

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık