KONSER: CEM ADRİAN


Zaman
01 Mart 2011 Salı · 20:00 – 22:00

Yer KOCAELİ SABANCI KÜLTÜR MERKEZİ/KOCAELİ – MASK org:0535693 71 71

Oluşturan:

Daha Fazla Bilgi

Cem Adrian 30.11.1980 tarihinde Edirne’de doğmuştur.

Yugoslav kökenli bir ailenin 2. çocugu olan Cem Adrian müzik çalışmalarına ortaokul yıllarında başlamış ve ilk kayıtlarını yine o tarihlerde yapmıştır.

18 yaşında başladığı radyoculuk hayatına 6 yıl devam etmiş, bu süre içinde tiyatro ve fotografçılık eğitimi almış, çalıştığı radyonun kayıt stüdyosunda kendine ait yaklaşık 250 şarkı kaydetmiştir.

2003 yılında İstanbul’da kurdukları Mystica isimli etnik müzik grubunda solist ve dansçı olarak çeşitli mekanlarda sahne almıştır.

2004 sonbaharında Fazıl Say’ın davetiyle Bilkent üniversitesi sahne sanatları fakültesinde özel öğrenci statüsünde eğitime başlamış, 2005 şubat ayında “Ben bu şarkıyı sana yazdım” isimli ilk albümünü yayınlamıştır. Albüm sanatçının 1997 ve 2003 yılı arasında Edirnede kaydettigi amatör demoların ve 2004 ekim ayında Fazıl Say’la verdiği ilk akademik konserinden kayıtların bir derlemesidir.

“Demo albüm” niteliğindeki bu çalışma müzik sektöründe 16.000’lik bir satış başarısı göstermiş, alternatif müzik kategorisinde olmasına ragmen pop müzik listelerinde üst sıralarda yer almıştır.

2005 yılında Babylon konserler dizisi başta olmak üzere Türkiye’de verdiği konserlerini, 2005 eylül ayında Hamburg müzik sezonunun açılışında Fazıl Say, Bremen jazz festivalinde Burhan Öcal ve Fazıl Say’la sürdürmüştür.

Ünlü müzisyen Fazıl Say, Cem Adrianı şu sözlerle anlatıyor:

Anlatması zor! En peslerden koloratur ötesi en tizlere yayılan, dile kolay, 4.5 oktavlık bir sese sahip. Sahip, evet! İç-sesi olarak da sahip: duygusuyla, hakimiyeti ve güzelliğiyle… Bütün bu renk ve ahenk paletine yön veren Cem-erkek-sesi,Cem-kadın-sesi,Cem-çocuk-sesi, sesleri, ses renkleri ve iç-sesleri… Hassas diyor doktorlar; ses telleri normal insanin 3 katı uzunluğunda…

2006 yılı ocak ayında kayıtlarına başlanan ve 2006 Aralık ayında yayınlanan olan prodüktörlüğünü kendisinin üstlendiği İkinci albümü “Aşk Bu Gece Şehri Terk Etti” piyasa çıkartılmıştır. Denizhan, Umay Umay ve Suicide albüme düet olarak katılıp katkıda bulunmuşlardır.

2006 yılı sonunda Balans Albüm performansı ve Hayal Kahvesi konserler dizisi başta olmak üzere Tüm Türkiye’de verdiği konserlerini, 2007 yılı Haziran ayı sonunda kayıtlarına başladığı Üçüncü albüm projesine kadar devam ettirmiştir. Bu süre zarfında birçok konser vererek tüm dinleyenlerine ulaşmaya çalışmıştır ve birçok canlı yayın ve programa katılmıştır.

2007 yılı sonunda kayıtlarına başladığı, sadece piyano kullanılarak hazırlanan ve 2008 yılı Haziran ayında piyasaya sunan serinin ilk albümü olan ‘ Essentials / Seçkiler – Etnik ‘ albümünü piyasaya çıkartılmıştır.

2007 yılı temmuz ayında çalışmalarına başlanan, prodüktörlüğünü kendisinin üstlendiği dördüncü profesyonel çalışması ‘tanrının emri aşkı’nı anlatan “Emir” albümü 2008 yılı Aralık ayı sonunda piyasaya çıkartılmıştır. Albümde Hayko Cepkin ve Pamela düetlerle konuk olmaktadırlar.

KOCAELİ VİZYON





Benzer yazılar

2 Yorum

  1. bilet satış noktaları ?

  2. İzmit Belsa kelepir kitabevi

Cevap yazın

Yukarı çık