Konser: FERİDUN DÜZAĞAÇ (2013 Kocaeli Üniversitesi Bahar Şenliği)


feridun-duzagac

Sanatçı: FERİDUN DÜZAĞAÇ
Konser Tarihi: 27 Mayıs, 2013 – 20:00
YER: Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Yerleşkesi Şenlik Alanı – İzmit / Kocaeli
Fiyat: Ücretsiz

Kocaeli Üniversitesi Bahar Şenlikleri 2013 Konser Tarihleri ve Sanatçıları

27 Mayıs 2013 Pazartesi
Feridun Düzağaç

28 Mayıs 2013 Salı
Hayko Cepkin

29 Mayıs 2013 Çarşamba
Sıla

FERİDUN DÜZAĞAÇ

Feridun Düzağaç 10 Ekim 1968′de Adana’da doğdu. İlk kez Mersin’de bir grubun solisti olarak şarkı söylemeye başladı. ilk kez 1988′de aynı üniversitede okuduğu dört arkadaşıyla kendi müziklerini üretmek ve kendi şarkılarını yazmak için kurdukları TINI grubuyla başladı. İlk bestesi Özdemir Asaf’ın Lavinya şiiridir. 1990 yılında yine aynı üniversitedeki 13 amatör şair arkadaşıyla İlk Rüzgar adını verdikleri antolojik formatlı şiir kitabında yazdıklarını yayınladı ve fırsatını bulup, iki yıl uzattıktan sonra 1992 yılında Çukurova Üniversitesi İktisat Fakültesi İngilizce İşletme bölümünden mezun oldu. 5 yıllık paylaşımının anısına kaydettikleri TINI demosu 1994 Kasımında Öğrenci İndirimi adıyla Ada Müzik ten yayınladı. 1995 Ocak ayında Sevgi Güryay’la hayatını birleştirdi. Aynı yılın Aralık ayında babası Salih Mete Düzağaç’ı trafik kazasında yitirdi ve askerde yazdığı şarkılarını topladığı Beni Rahatta Dinleyin albümünü 1997 Ocak ayında, İstanbul’da yazdığı şarkılardan oluşan ikinci solo albümü Köprüden Önce Son çıkış 1998 Temmuz’unda çıkardı.

1999 2 Kasım’da baba oldu, kızı Tuya Naz dünyaya geldi. 2000 yılında yayınlanan Bülent Ortaçgil’e Saygı albümüne onun Sevgi şarkısıyla konuk oldu. Tam 33 ay sonra yine tamamen kendi şarkılarından oluşan © Tüm Hakları Yalnızlığıma Aittir albümü; 2001 Mayıs’ında Universal Neşe Müzikten çıktı. 2003 yılında ise Orjinal Altyazılı albümünü çıkarttı. Bu albümle sanatçımız hakettiği yerlere yavaş yavaş geliyor düşüncesindeyiz. 2004 Ağustos ayında ara albüm ve konser kayıtlarından oluşan Uzun Uzun feridun Düzağaç’ı çıkarttı.

Feridun Düzağaç 2004 yılında 100 den fazla konser e de imza atıp yurdun dört tarafına konserlere gidip büyük bir başarıya imza attı. Ayrıca sanatçımız Temmuz 2004 de yapımına başlanan Gece 11.45 adlı film için kolları sıvadı. Film ise Mayıs 12 2005′de Gösterime girdi.

Feridun Düzağaç 2006 yılının başında ocak 4 de ise 5. stüdyo albümü olan Bir devam filmi/siyah beyaz Türkçe dublaj’ı çıkartı. Sanatçımız ayrıca 29.09.2006 tarihinde vizyona giren 2 Süper Film Birden filminde rol aldı.

2008 yılı 22 Ocağında ise 6 albümü olan Uykusuza masallar albümü çıktı. Sanatçımız yeni albüm ile ilgili olarak; “Perdeleri çekilmiş sırça köşkünde neredeyse acı hüzün ve yalnızlığıyla beslenen bir şarkı yazarı” tanımlamasına karşı durmaya çalışan daha gerçekçi daha basit, alaycı, gülmeyi hiç değilse gülümsemeyi başarmış şarkıları da barındıran bir albüm” diye söz ediyor.

2009 Kral Tv Video Müzik Ödüllerinde “Uykusuza Masallar” Albümündeki “Beni Bırakma” şarkısına çektiği klip “Yılın Klibi” ödülüne layık görülmüştür.

Sanatçının Mart ayında çıkaracağı yeni albüm FD7 den ” Mütemadiyen Ağlıyorum” adlı şarkının video klibi 14 Şubat Sevgililer Gününde müzik kanallarında yayınlanmaya başladı.

FD7 / Meyil Adresim Sensin Albümü 18.03.2010 tarihinde müzik severlerle buluştu. Albümün düzenlemelerine 2009 Ocak ayında Can Alper, Cengiz Köroğlu ve Feridun Düzağaç tarafından başlanılan çalışmada kayıt aşamasına Ocak 2010 itibariyle T&A Stüdyoları’nda geçilmiştir. 45 gün süren stüdyo kayıtları aşamasında aranjörler Can Alper, Cengiz Köroğlu, Taner Ayan ve Oya Erkaya ile tonmaister ve süpervizör Arıkan Sırakaya, Ferhat Hasanoğlu’ndan oluşan ekibe kayıt aşamasında kemanda Fahri Karaduman, mandolinde Okan Ulusoy, akustik gitarda Efe Bahadır, klavyelerde Ata Akdağ, çelloda Çağ Erçağ, cümbüşte Hüseyin Bitmez, akordeonda Cihan Sezer, piyanoda Tolga Kılıç enstürmanlarıyla eşlik ettiler.

2011 yılında ise; Çocuklar için söylenen Feridun Düzağaç şarkılarından oluşan İyilik Güzellik Spor albümü çıktı ve TEGV çocukları için söylendi. Türk pop-rock müziğinin önemli isimlerinden; Badem, Bertuğ Cemil, Cem Adrian, Emre Aydın, Hayko Cepkin, Jehan Barbur, manga, Melis Danişmend, Multitap, Pinhani ve Redd aynı albümde buluştular. Sanatçımız Feridun Düzağaç da “Yanında”, “Son Yaprağıydı Güzün” ve “Aşk Çok Uzak” adlı şarkıların yeni düzenlemelerini seslendirdi..

HAYKO CEPKİN

Hayko Cepkin, (doğum 11 Mart – 1978, İstanbul) Ermeni asıllı Türk vatandaşı piyanist, müzisyen. Liseden sonra 2 yıl mimar sinan üniversitesinde şan eğitimi aldı. 2 sene timur selçuk çağdaş müzik merkezinde şan, solfej ve armoni dersleri aldı. 1 sene akademi istanbulda piyano eğitimi gördükten sonra profesyonel müzik yaşantısına 1997 yılında klavyeci olarak başladı. Sırasıyla öztürk, Ogün Sanlısoy, Aylin Aslım, Koray Candemir ve Demir Demirkan gibi isimlerle sahneyi paylaştı. Çalıştığı isimlerin bazılarının albümlerinde de düzenlemeci kimliğiyle yer aldı. En son Murathan Munganın söz vermiş şarkılar adlı albümünde aylin aslımın seslendirdiği “kimdi giden” adlı bir yeni türkü bestesi olan parçayı düzenledi. Bu sırada evinin odasında kaydettiği bestelerini hayata geçirme kararı aldı. 2005 yılı içinde “Sakin olmam lazım” adlı albümü ile alternatif müzik piyasasında yerini aldı. Daha sonra 2OO7 de tanışma biti albümüyle sevenleriyle buluştu.Müziğe daha sert devam eden Hayko(kendi tabiriyle)türü bozuk tarzıyla açık olduğuna inandığımız yoluna devam ediyor.Bu albümü korku-gerilim temasıyla oluşturan Haykonun yeni albümünde 5taneintro,10tane parça+bonus bulunuyor.Profesyonelstüdyo kaydıyla yaptığı albümünün promosyon dönemi devam etmekte… Hayko Cepkinin grubu gitarda Umut Töre, bas gitarda Poyraz Kılıç ve davulda Murat Cem Ergülden oluşmaktadır.

 

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık