KONSER: MABEL MATİZ


Mabel Matiz

Genç müzisyen Mabel Matiz, baş döndüren melodiler, insanın içine işleyen sözler ile sevenleriyle buluşuyor, Mabel Matiz Konseri ‘ni kaçırmayın.

TARİH: 17 ARALIK 2013
YER: Sabancı Kültür Merkezi – İZMİT
SAAT: 20:00

Bilet Satış Noktaları
SABANCI GİŞE : 0262 324 54 64-140
FIRAT Kitabevi(Belsa plz.) : 0262 323 18 58
Detaylı bilgi, toplu katılım ve rezervasyonlarınız için: 0535 693 71 71

Organizasyon: MASKYAPIM&ORGANİZASYON

Mabel Matiz’in belki de 2011 yılında Müzik adına en heyecan verici albüme imza attığını söyleyebiliriz. Müzisyen için söylenebilecek en iyi şey “Dinleyin ve Dinletin”

Mabel Matiz Kimdir?
Asıl adı Fatih Karaca olan genç müzisyen 31 Ağustos 1985, Mersin doğumludur. Mabel takma adını Kumral Ada Mavi Tuna isimli romanda geçen Tuna karakterinin takma adından alır. Matiz ise eski Yunanca da çok sarhoş, düşkün kimse anlamında kullanılan argo bir kelimedir.

Mabel Matiz

Mabel, çocukluk yıllarını Akdeniz’in şirin bir kasabası olan Erdemli’de geçirmiştir. Özellikle çocukluk yıllarında yaşadığı yerine kendisine müzikal anlamda çok katkısı olduğunu ifade etmektedir. İlk ve Orta öğretimini Erdemlide tamamlayan Mabel Matiz, 2003 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği fakültesinde üniversite eğitimine başlamıştır. Üniversiteden 2008 yılında diş hekimi olarak mezun olan Mabel Matiz 2011 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi İnsan Hakları Hukuku bölümünde yüksek lisans eğitimine başlamıştır.

Müzik eğitimine üniversite zamanlarında aldığı gitar ve şan dersleri ile başlayan Mabel Matiz, ilk bestelerini de üniversite yıllarında yapmıştır. İlk şarkılarını kişisel ev kayıtları şeklinde oluşturan genç müzisyen bu şarkıları kişisel web sitesi üzerinden anonim olarak yayınlamıştır. Mabel Matiz 2009 yılında şarkılarına büyük ilgi gösteren Engin Akıncı ile tanışarak ilk albümünün hazırlıklarına başlamış, bu kapsamda proje dahilinde Alper Gemici ve Alper Erinç ile bir araya gelerek albüm için stüdyoya girmiştir.

Mabel Matiz bir yıldan daha uzun süre hazırlıklarını sürdürdüğü albümü 11 Mayıs 2011′de müzik severler ile buluşturmuştur.

Mabel Matiz kendi albümleri haricinde ülkemizin en önemli ses sanatçılarına da söz ve beste vermiştir. Teoman’ın Aşk ve Gurur albümünde yer alan Sahilde Bir Sarhoş, Cey’lan Ertem’in Ütopyalar Güzeldir albümündeki Cennetin Irmakları ve Göksel’in Bende Bir Aşk Var albümündeki Yarım Kalan Şarkı adlı şarkıların söz ve besteleri Mabel Matiz imzasını taşımaktadır.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık