KONSER: Serhad Raşa – ACILARA TUTUNMAK


SERHAd-rasa

Serhad Raşa Konser ACILARA TUTUNMAK
TARİH: 19 ARALIK 2013 – SAAT: 20:30
YER: Vidimo Bar 
İZMİT

ACILARA TUTUNMAK

Ahmet Kaya 16 Kasım 2000’de Paris’te hayata gözlerini yumdu. İçinde hep kendisine yapılan haksızlığın acısını taşıyan Ahmet Kaya yaşarken Anlaşılmak istemişti ancak bu mümkün olmadı.

Ölümünden sonra devletin kürt politikasında ki değişiklikle birlikte iade-i itibar kampanyası yapıldı tabiri caizse. Ama Ahmet Kaya yasaklı olduğu yıllarda da milyonlar tarafından sevilen, şarkıları dillerde dolaşan bir sançtıydı. Devletin iade-i itibar noktasına gelmesi aslında tam da bu milyonların sevgisi sayesinde oldu demek çok da yanlış olmaz.

Ahmet Kaya’nın tabiri caiz ise linç edildiği yıllarda yüzlerce yerde, barda sokakta, mahallede Ahmet Kaya şarkıları söyleyenler, dinleyenler de aynı şekilde linç kampanyası ile karşı karşı karşıya kaldı. Serhad Raşa’da o yıllarda Ankara barlarda ısrarla Ahmet Kaya şarkılarını seslendirmeye devam eden sanatçılardan birisi. Linç kampanyasından payını o da almış, çalıştığı mekânlarda Ahmet Kaya şarkıları söylediği için ona da çatal fırlatılmış, işine son verilmiş.

Son yıllarda Ahmet kaya artık devletin resmi katılımıyla anılır oldu.
Garaj İstanbul’da 24 Kasım Pazar günü yapılacak olan etkinlik bir anma değil, daha ziyade Ahmet Kaya’yı yâd etmek için şarkılarını bir kez daha hep birlikte seslendirebilmek amacıyladüzenleniyor.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık