Konservatuar hazırlık kurslarına yoğun ilgi


Yaz aylarında gerçekleştirilecek ücretsiz kursların başvuruları başladı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin konservatuar sınavlarına hazırlık amacıyla açtığı ücretsiz yaz kursları büyük ilgi görüyor. Tatile giren öğrenciler Temmuz ve Ağustos ayında gerçekleşecek kurslardan yararlanmak için başvurularını yaptırmaya başladı. Batı Müziği, Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği bölümlerinde açılan kurslarda en büyük ilgiyi klarnet branşı görüyor. Başvuru süresi 30 Haziran Perşembe günü sona erecek.
İLGİ BÜYÜK
Yaz tatiline giren öğrenciler açılan kurslara büyük ilgi gösteriyor. Aileleri ile birlikte kayıt yaptırmaya gelen öğrenciler heyecanla derslerin başlamasını bekliyor. Kayıt işlemi Fuar içi Leyla Atakan Kültür Merkezi içindeki Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat ve Konservatuar Şube Müdürlüğü’nde gerçekleştiriliyor. Kayıt başvurularında en büyük ilgiyi klarnet branşı görüyor. Klarneti, keman, klasik gitar ve yan flüt takip ediyor.
VELİLER MEMNUN
Açılan yaz kurslar en çok ailelerin yüzünü güldürüyor. Buradaki dersler konservatuarın uzman eğitim kadrosu tarafından verilecek. Bu özelliğin yanı sıra Konservatuar sınavlarına hazırlık amacı taşıyan kursların ücretsiz olması da veliler tarafından ayrıca memnuniyetle karşılanıyor.
KURSLAR İKİ KURDAN OLUŞUYOR
Dersler, Temmuz ve Ağustos olmak üzere iki kurdan oluşacak. İlk kur 04-24 Temmuz, ikinci kur ise 1-20 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Öğrenciler istedikleri kurun tarihini kayıt işlemi esnasında yetkililere bildirecek.

DÜZENLENECEK KURSLAR
Kurslar Batı Müziği, Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği bölümlerinin ilgili branşlarında verilecek. Kurslarda verilecek dersler ve yaş grupları ise şöyle:

BÖLÜM YAŞ ARALIĞI


Batı Müziği

Yan Flüt 9-13

Piyano 7-9

Klasik Gitar 9-13

Elektro Bas Gitar 13-30

Keman 7-12

Viola 7-12

Çello 11-27

BM Ses Eğitimi 18-30

Bateri 14-18

Klarnet 9-30

Türk Halk Müziği

Bağlama 13-30

Kaval 13-30

THM Ses Eğitimi 17-25

Karadeniz Kemençe 10-30

 

Türk Sanat Müziği

Ud 14-30

Kanun 14-30

Tanbur 14-30

Ney 14-30

Klasik Kemençe 14-30

TSM Ses Eğitimi 17-30

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık