KONSERVATUAR KAYIT


Kocaeli Büyükşehir Belediye Konservatuarı ile Güzel Sanatlar Eğitim Merkezi’nin kayıt süreleri uzatıldı. Kesin kayıtlar 5 Ekim Salı gününe kadar yapılabilecek. Sınavda başarılı olan öğrenciler kayıtlarını Leyla Atakan Kültür Merkezi içindeki Kültür Sanat ve Konservatuar Şube Müdürlüğü’nde yaptırabilecek. Öğrencilerin kayıt yaptırmaya gelirken yanlarından 3 fotoğraf ve nüfus fotokopilerini bulundurmaları gerekiyor.

SINAVI 215 KİŞİ KAZANMIŞTI

Kocaeli Büyükşehir Belediye Konservatuarı ile Güzel Sanatlar Eğitim Merkezi’nin 2010-2011 eğitim öğretim dönemi sınav sonuçları geçtiğimiz hafta açıklanmıştı. Konservatuar ve Güzel Sanatlar Eğitim Merkezi’nin sınavlarını bu yıl 215 kişi kazandı.

Sınav jürisi Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı ile Büyükşehir Belediye Konservatuarı ve Güzel Sanatlar Eğitim Merkezi’nin öğretim üyelerinden oluştu. Jürinin yaptığı değerlendirmeler sonucu 153 öğrenci konservatuara, 62 öğrenci Güzel Sanatlar Eğitim Merkezi’ne girmeye hak kazandı. Konservatuar ve Güzel Sanatlar Eğitim Merkezi’nde yeni eğitim dönemi Ekim ayında başlayacak.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık