Konservatuarın gurur gecesi


Keman, gitar ve yan flüt bölümü öğrencileri verdikleri yılsonu konseri ile göz doldurdu

Konservatuarın gurur gecesi

Kocaeli Büyükşehir Belediye Konservatuarı’nın yılsonu konserleri devam ediyor. Geçtiğimiz hafta da yan flüt, keman, klarnet ve gitar bölümü öğrencileri muhteşem bir konser verdi. Aldıkları müzik eğitimini en iyi şekilde sergileyen öğrenciler, klasik ve birbirinden zor eserleri başarı ile seslendirdi. Bu önemli gecede öğrencileri kadar eğitmenleri de heyecan ve gururu bir arada yaşadı.

GİTAR ÖĞRENCİLERİNİN BAŞARISI

Konserde ilk olarak 10 kişiden oluşan gitar bölümü öğrencileri sahne aldı. Bölümün başarılı öğrencilerinden Cem Enes Çetin, Astor Piazzola’nın ünlü Verano Porteno adlı eserini seslendirdi. Ahmet Saçma ise seslendirdiği parçalarla konserde İspanyol rüzgarı estirdi. İkili olarak seslendirilen Acordai Doncela da gitar öğrencilerinin enstrümana olan hâkimiyetlerini gözler önüne serdi. Gitar bölümü öğrencileri ayrıca konser boyunca diğer gruplara eşlik etti.

ZOR KLASİK ESERLERİ BAŞARI İLE SESLENDİRDİLER

Ardından yan flüt öğrencileri konserlerine başladı. Klasik parçaların hatasız bir şekilde seslendirildiği bölümde Burcu Erol Johann Sebastian Bach’ın Badinerie’sini çaldı. Keman Bölümü öğrencisi Bilgesu Köseoğlu ise seslendirdiği siminör konçerto ile beğeni topladı. Keman ve klarnet bölümü öğrencileri de yine birbirinden önemli eserleri yıl onu gösterisine yakışır bir şekilde seslendirdi.

EĞİTMENLERİN HEYECAN VE GURURU

Konserde öğrenciler kadar onları yetiştiren eğitmenleri de heyecanlı anlar yaşadı. Keman, yan flüt ve gitar bölümü eğitmenleri ortaklaşa seslendirilen parçalarda tüm dikkatleriyle öğrencilerini takip etti. Heyecanı ve gururu aynı anda yaşayan öğretim görevlileri öğrencilerinin başarısı karşısında oldukça duygulandı.

KONSER VERDİLER

Öğrencilerin ardından yan flüt eğitmeni Seda Bütül Moğul, gitar eğitmeni Gökhan Tapcı ve keman eğitmeni Sena Özbinar birlikte mini bir konser verdi. Öğretim görevlilerinin seslendirdiği Selanik Türküsü izleyenleri Rumeli’ye götürdü.

GÖKHAN HOCA’YA BÜYÜK ALKIŞ

Öte yandan yılsonu konserinde gitar bölümü öğretim görevlisi Gökhan Tapcı’nın doğaçlama müziği beğeni ile izlendi. Başarılı eğitmen performansıyla öğrencilerinin ve velilerin alkışlarını aldı.

TEŞEKKÜR ÇİÇEKLERİ

Konserin sonunda, Kültür Sanat ve Konservatuar Şube Müdürü Mehmet Kesen başarılı konser için öğretim görevlileri ve öğrencileri kutladı. Kesen, öğrencilerin yetişmesinde emeği olan öğretim görevlilerine çiçek vererek, teşekkür etti.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık