KOSDER TIRMANMA HEYECANI KARTEPE DE


2010 Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın altıncı ayağı olan KOSDER Kartepe Tırmanma Yarışı önceki gün yapıldı. Yarış Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık’ın startıyla başladı.

Tırmanma Yarışı Kartepe Belediyesi sınırlarında bulunan Maşukiye Kartepe Kayak Merkezi çıkış yolu üzerindeki parkurda yapıldı. 6 Km uzunluğundaki parkurda, iki çıkış üzerinden oluştu. Yarış direktörü Gökhan Elbir “Tırmanma yarışlarında parkuru yarış günü trafiğe kapatıyoruz. Bize desteklerini esirgemeyen ve sporseverleri bir araya getiren Kartepe Belediyesine teşekkür ediyoruz” dedi.

Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, “Kartepe doğal güzellikleri sayesinde doğa sporlarına elverişli alanlara sahip eşsiz bir ilçe konumunda” dedi. Başkan Karabalık, bu tür sportif faaliyetlerin bölgenin tanıtımında önemli katkısı olacağını ifade ederken “Böylesi doğal güzellikleri olan bölgede güzel organizasyonların olmasını her zaman arzu ediyoruz. Bugünde halkımızın yoğun ilgi gösterdiği bu muhteşem organizasyona ev sahipliği yapmaktayız. Kartepe Tırmanma Yarışı Türkiye Şampiyonasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Çalışma ve organizasyonlarda sivil toplum örgütlerinin yanında olmaya devam edeceğiz. Yarışmaya katılan yarışmacı arkadaşlara ve yarışa gelen halkımıza teşekkür ediyoruz. Bu organizasyon geçmiş yıllarda olduğu gibi heyecanlı ve çekişmeli geçecek. Yarışları izleyenlerin memnuniyeti ve doğamızla tanışmalarıyla ilçemizin tanıtımında önemli katkıları olacağı düşüncesiyle tüm yarışmacılara başarılar diliyorum” dedi.

Protokolden tam kadro katılım

Kartepe yolu üzerinde yer alan Manzara Restaurant önünde verilen startla birlikte araçlar, asfalt zeminden oluşan 6 kilometrelik parkurda dereceye girebilmek için mücadele etti. Kartepe Belediyesi ve KOSDER’in birlikte organize ettiği yarışa; Kartepe Kaymakamı Mustafa Ünaldı, Kartepe Garnizon Komutonu Serkan Esen, Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, Kartepe Emniyet Müdürü Yüksel Toprak, Kartepe Belediye Başkan Yardımcıları Zafer Arat, Nilgün Yıldırım, Kartepe Gençlik ve Spor Müdürü Erol Arutan, AK Parti Kartepe İlçe Başkanı Hasan Kandaz, Kartepe İl ve Belediye Meclis Üyeleri, KOSDER Başkanı Ceyhun Yalçın, çok sayıda davetli ve sporsever izleyici katıldı.

4 Bayan sporcu yarıştı
Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık’ın startıyla başlayan yarışmada, 26 sporcu birinci olabilmek için kıyasıya mücadele gösterdiler. 3+3 Toplam 6 km’lik zorlu parkurlardan oluşan, Kartepe ayağında izleyenler heyecanı yüksek anlar yaşadı. İstanbul, Bursa, İzmir, Ankara ve Kocaeli’den 26 sporcunun katıldığı yarışta biri Kocaeli’den olmak üzere 4 bayan sporcu bu muhteşem mücadelede yer aldı.

Günün en iyi parkur zamanına imza atan ve 1. Katagoride Taner Şengezener birinci oldu. Şengezener 1.’lik kupasını Kartepe Kaymakamı Mustafa Ünaldı’dan aldı. Kocaeli bölgesini temsil eden bayan sporcu Sena Özge Aydın en iyi bayan sürücü ve en iyi mahalli yarışçı ödüllerinin de bulunduğu 3 farklı katagoride kupa aldı.

Katılanlar, Kartepe’nin muhteşem doğa güzellikleri arasın da motor sporlarıyla keyifli bir hafta sonu geçirdiler. Ödül kazanan yarışmacılara kupalarını katılan protokol üyeleri kendilerine takdim etti.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık