KOÜ DE ŞENLİK VAR


Kocaeli Üniversitesi geleneksel Bahar Şenlikleri’nin ilk gününde önce Redd, ardından da Athena sahne aldı. Alanı dolduran binlerce öğrenci, dönem stresini konserlerle atmaya başladı

 

Kocaeli Üniversitesi`nin geleneksel Bahar Şenlikleri, açılış etkinlikleriyle başlarken, ilk günün gecesine önce Athena damgasını vurdu. KOÜ Bahar Şenlikleri etkinliğinin konserler ayağı Umuttepe Yerleşkesi`nde başladı. 11 fakülte, 1 konservatuar, 7 yüksekokul, 20 meslek yüksekokulu, 3 enstitü ve 14 araştırma merkezi biriminden oluşan yapısıyla KOÜ`nün Bahar Şenlikleri etkinliğinin konserler ayağı, şanına şakışır başladı. 60 binin üzerinde öğrencisi bulunan KOÜ`de, konserlerin yapılacağı Umuttepe Yeşleşkesi meydanı daha gün ağarmadan tıklım tıklım doldu.

REDD YARIM SAAT SAHNEDE
Şenliğin ilk konseri öncesi rektör Sezer Komsuoğlu öğrencileriyle buluştu. Sanatçılardan önce sahneye çıkan rektör Prof.Dr. Sezer Komsuoğlu, öğrencilerinden; tempolu bir öğrenim döneminin ardından gelen bu eğlencenin keyfini çıkarmalarını istedi. Öğrencileri de zaten öyle yaptı. Beklenen o an geldi, sahnede Redd belirdi. Redd, sevilen şarkılarıyla öğrencilerin beklemekten dolayı üzerlerinde oluşan sıkıntıyı aldı, ortama neşe saldı. Ancak Redd, konuşmalardan dolayı sahneye geç çıkarılmasını boykot için konserini yarım saat sonra bitirdi.

ATHENA AFFETTİRDİ, COŞTURDU
Redd`in sahneden erken inmesi, Athena`nın da konser alanına geç gelmesi üzerine arada yine boşluk oluştu. Öğrenciler bu boşluğu sevmedi, sıkıldı, tepkisini organizatörlere ıslıklarıyla iletti. Ancak her zaman olan şey oldu, Athena sahnede göründüğünde tepkiler yerini sevgi seline, alkışlara, coşkuya bıraktı. Athena üniversite gençliğinin ezbere bildiği tüm şarkılarını binlerce gençle birlikte seslendirdi, KOÜ`nün gençleri, Bahar Şenlikleri`nin ilk günü gecesinde unutulmaz dakikalar yaşadı.

KONSERLER ÜNLÜLERLE DEVAM
Bu yıl 16-17 ve 18 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek olan ve coşkuyla geçen etkinliklerin son konseri finale yakışır cinsten olacak. Redd, Athena, TNK, Feridun Düzağaç ile süregelen konserler dizini bu gece saat 22.00`de Nil Karaibrahimgil ile sona erecek. Bu arada şenlikler kapsamında hali hazırda KOÜ`nün ve diğer başka üniversitelerden gelen amatör gruplar müzikler yapıyor, dans ekipleri dans gösterileri sunuyor, yarışmalar oluyor, sergiler, sanatsal etkinlikler, sportif müsabakalar, tiyatro oyunları, söyleşiler yapılıyor.

 

kaynak; bizimkocaeli

 

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık