Kültür Sanat Günleri Gebze de başladı


Farklı etkinliklerin yer aldığı Kültür Sanat Günleri büyük ilgi görüyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat ve Konservatuar Şube Müdürlüğü tarafından ilki Gebze’de düzenlenen “Kültür Sanat Günleri” başladı. Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi bir ay boyunca farklı etkinliklere ev sahipliği yapacak. Kültür Merkezi’nde önceki gün ergenlik dönemi sorunları ile ilgili bir konferans düzenlendi. Akşam ise “Gemilerde Talim Var” adlı tiyatro oyunu sahnelendi.

PSİKOLOG AĞAR’DAN ÖNEMLİ BİLGİLER

Gebzeliler önceki gün ilk olarak Psikolog Zehra Ağar tarafından sinevizyon eşliğinde verilen “Ergenlik Dönemi” konulu konferansı izledi. Psikolog Zehra Ağar, ergenlik döneminin 11-21 yaşları arasında yoğun olarak görülen bir süreç olduğunu söyledi. Ergenlik döneminin hem ergen hem de aile için zor bir sınav olduğuna dikkat çeken Ağar, ailenin bu dönemde çocuğunu ne kadar iyi tanırsa aradaki çatışmaların da o denli az olacağını ifade etti. Yaklaşık bir saat süren konferansın ardından psikolog Zehra Ağar, Gebzeli hanımların sorularını yanıtladı.

AKŞAM TİYATRO GÖSTERİSİ

Kültür Sanat Günleri etkinliğinin ilk tiyatro gösterisi de yine önceki akşam gerçekleştirildi. Gebzeliler, “Gemilerde Talim Var” adlı tiyatro gösterisi ile eğlenceli dakikalar yaşadı. Oyuna özellikle gençler büyük ilgi gösterdi. Gebzeliler, Büyükşehir Belediyesi tarafından bir ay boyunca ilçelerinde gerçekleştirilecek olan Kültür Sanat Günleri için yetkililere teşekkür etti.

GELECEK HAFTAKİ PROGRAM

Gebze Kültür Günleri gelecek hafta da devam edecek. Etkinlikler kapsamında bu hafta sonu ve gelecek haftaki program ise şöyle:

Gün

9 Ocak Pazar

10 Ocak Pazartesi

11 Ocak Salı

13 Ocak Perşembe

14 Ocak Cuma

15 Ocak Cumartesi

16 Ocak Pazar

Saat

20.00

19.30

14.00

19.30

19.30

14.00

20.00

Etkinlik

Resimli Osmanlı Tarihi (tiyatro)

(Kocaeli Şehir Tiyatroları)

Sevgili Doktor (tiyatro)

Mutluluk Gezegeni(çocuk oyun)

(Kocaeli Şehir Tiyatroları)

Senai Demirci ile Kahve Tadında sohbet

Seminer: Aile Okulu

Konuşmacı: Sıtkı Aslanhan

Çocuk Programı: Karagöz Elma şekeri

Resimli Osmanlı Tarih (tiyatro)

Kocaeli Şehir Tiyatroları

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık