KURTULUŞ KUPASI SATRANÇ ŞAMPİYONASI’NDA ÖDÜLLER VERİLDİ


İzmit Belediyesi’nin, kentin kurtuluşunun 90. yıldönümü nedeniyle düzenlediği Kurtuluş Kupası Satranç Şampiyonası’nda ödüller sahiplerini buldu. Finalleri hayli çekişmeli geçen müsabakalarda 3 farklı kategoride dereceye girenler ödüllerini İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın elinden aldılar.

BERİK’TEN TEŞEKKÜR

İzmit Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda 3 gün süren ve 320 sporcunun mücadele ettiği şampiyonanın ödül töreninde konuşan Satranç İl Temsilcisi İlhan Berik, Başkan Doğan’a teşekkür ederek; “ Satranç sporunun kentimizde gelişmesi için sürdürdüğümüz çalışmalara İzmit Belediyesi’nin son dönemde önemli katkıları olmuştur. Bu şampiyonanın gerçekleşmesi için yine belediyemizle birlikte hareket etmekten çok mutluyuz. Başkan Doğan’a herkesin huzurunda teşekkür ediyorum. Tüm sporcuları da kutluyorum” dedi.

HEDEF ULUSLARASI ORGANİZASYONLAR

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, ödül töreninde yaptığı konuşmada ödül alanları da almayanları da galip olarak gördüğünü söyleyerek; “ Buraya gelerek yarışmak, emek harcamak zaten bir başarının uzantısıdır. Elbette ki, bir sıralama olacaktır. Ben bu şampiyonada dereceye girenleri de gelip bizlerle 3 gün boyunca bu atmosferi paylaşan diğer sporcularımızı da aynı içtenlikle kutluyorum” dedi.

PARA ÖDÜLÜ

Şampiyonada dereceye girenlere para ödülü verildi. Büyükler, 18 Yaş altı ve 12 yaş altı şeklinde3 farklı kategoride yapılan müsabakalarda, Büyüklerde Ali Amnar Camcı birinci, Asgar Rzayev ikinci, Ateş Ülker üçüncü oldu. 18 Yaş altında; Kardelen Camhan birinci, Melih Kart ikinci, Mustafa Karabay üçüncü oldu. 12 Yaş altında; Barış Bozkurt birinci, Efe Mert Kılıç ikinci ve Murat Yanık üçüncü oldu. Dereceye girenlere ödüllerini İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan ve Satranç İl Temsilcisi İlhan Berik verdi. Büyüklerde birinciliğe 1300TL, ikinciliğe 1000TL, üçüncülüğe 800 TL ödül verildi. 18 Yaş altının birincisi 600TL, ikincisi 400TL, üçüncüsü 300 TL ödül aldı. 12 Yaş altı kategorisinde birinci gelen 350 TL, ikinci gelen 200TL, üçüncü gelen 150 TL ödül aldı.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık