Lösev Kurban Bayramı”nda Destek Bekliyor


LÖSEV’in Kurban Bayramı’nda yapılacak bağışlarla 12 ay boyunca taze et ve et ürünlerini dağıtım çalışmalarını, ücretsiz tedavi hizmetlerini, sağlık eğitim burslarını, giysi gıda yardımlarını, ilaç kömür ve yol parası desteklerini sürdürmeye devam edeceği bildirildi.

Tüm bankalardan havale ücreti ödemeden LÖSEV hesaplarına, PTT şubelerinden, elden nakit olarak, internet üzerinden ve telefonla kredi kartıyla, ayrıca paypal sistemiyle bağış yapılabileceği belirtilirken, tüm bağış olanakları ile ilgili Vakfın internet sitesi olan www.losev.org.tr’den ayrıntılı bilgi alınabileceği kaydedildi.

Tedavi oranını yüzde 90’lardan yüzde 100’lere çıkarmayı hedefleyen LÖSEV’in bu amaçla Gölbaşı-İncek’te hizmete başlayan ve dünyada bir ilk olan Lösemili Çocuklar Köyü’nde onlarca laboratuvar açtığı, deneyimli bilim insanlarını kadrosuna aldığı belirtildi.

Vakfın ayrıca lösemili çocukların annelerine meslek edindirdikleri üretim atölyeleri ve lösemili çocuklara kolej statüsünde eğitim verdikleri LÖSEV Ana ve İlköğretim Okulu da bulunuyor.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık