LYS’ye gireceklere ücretsiz ulaşım


Ulaşım Dairesi Başkanlığı, Lisans Yerleştirme Sınavları’na (LYS) gireceklerin sıkıntı yaşamaması için gerekli tedbirleri aldı

LYS’ye gireceklere ücretsiz ulaşım

25-26 Haziran 2011 tarihlerinde yapılacak olan Lisans Yerleştirme Sınavları’na (LYS) girecek öğrenciler ve görevliler, sınav yerlerine ücretsiz bir şekilde gidebilecek. Öğrenciler sınav giriş belgelerini ve görevliler de görevli kartlarını göstererek Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne ait deniz ve kara ulaşım araçlarından ücretsiz faydalanabilecek.

 

GEREKLİ ÖNLEMLER ALINDI

Bu arada adayların sınav yerlerine ulaşımında sıkıntı yaşamaması için de gerekli önlemleri alındı. ÖSYM Kocaeli İl Sınav Yöneticileri ile yapılan değerlendirme toplantısı sonrasında Ulaşım Dairesi Başkanlığı, toplu taşıma araçlarının saat 07.00 itibariyle sefere başlamaları için kooperatiflere gerekli talimatı verdi.

 

UMUTTEPE’YE DİREK SEFERLER

Sınav yapılacak olan en yoğun bölge olan Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampüsü bölgesinde sınava katılacaklar için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne ait araçların çalıştığı 405 kodlu hat saat 06.00’da Şekerpınar’dan kalkacak. 400 kodlu hat saat 06.00’da GYTE önünden, 395 kodlu hat saat 06.15 ve 07.15’ten Dilovası’ndan,  265 kodlu hat saat 07.30 ve 08.30’da Maşukiye’den ve 755 kodlu hat da saat 06.30 ve 07.30’da Karamürsel’den kalkacak ve Umuttepe’ye direk sefer yapacak.

 

EKİPLER GÜN BOYU GÖREV YAPACAK

Öte yandan sınav günlerinde vatandaşların ulaşım konusunda karşılaşabilecekleri sıkıntılara çözüm üretmek amacıyla 444 11 41 No’lu telefon ile irtibatlı Kara Ulaşım Müdürlüğü’ne bağlı Ulaşım Denetim ekipleri gün boyu görev yapacak.

 

Yetkililer, sınav esnasında klakson çalınmaması için de vatandaşları uyardı.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık