Mehmet Akif Ersoy anma töreni


İstiklal Marşı şairi ölümünün 74. yılında törenle anılacak

Kocaeli Büyükşehir, Mehmet Akif Ersoy’u anacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İstiklal Marşı şairi Mehmet Akif Ersoy’un 74. ölüm yıldönümü nedeniyle bir anma töreni düzenleyecek. 27 Aralık Pazartesi günü SDKM’de gerçekleştirilecek olan tören 14.00’de başlayacak.

BÜYÜK ŞAİRE ANLAMLI TÖREN

Programı, Serdar TUNCER sunacak. Anma töreni Serdar TUNCER’un Mehmet Akif Ersoy’un şiirlerinden birini seslendirmesiyle başlayacak. Büyük şair için düzenlenecek tören üç bölümden oluşacak. İlk bölümde Yavuz Bahadıroğlu “Mehmet Akif Ersoy’u anlamak” konulu bir söyleşi gerçekleştirecek. Söyleşinin ardından Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne ait Bilgi Evleri’nde eğitim gören çocukların hazırladığı skeçler sahnelenecek. Son bölümde ise Süleyman Erkişi kendisine eşlik edecek 8 kişilik saz heyeti ile birlikte Mehmet Akif Ersoy’un şiirlerinden bestelenmiş eserleri seslendirecek. Program, Bilgi evi çocuklarının İstiklal Marşı şiirini okumasıyla sona erecek.

Benzer yazılar

2 Yorum

  1. Haber etmeniz güzel ama bir yanlışı Kocaeli yerel haber kaynaklarında yine görmek üzücü. Program sunucusunun ismi Serdar TUNCER’dir.

  2. metin düzenlenmiştir. Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederiz.

Cevap yazın

Yukarı çık