MEHTERAN EŞLİĞİNDE SÜNNET ŞÖLENİ


MEHTERAN EŞLİĞİNDE YÜRÜYÜŞ

İzmit Kaymakamlığı ile İzmit Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen geleneksel sünnet şöleni muhteşem oldu. İzmit Belediyesi önünden Mehteran eşliğinde kortej yürüyüşle başlayan sünnet şöleni Fuar içi Güneş sahnesinde devam etti.

LUNAPARKTA MORAL

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İl Genel Meclis Başkanı Ali Ayaz, İzmit Kaymakamı Sabit Kaya, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Belediye Meclis üyeleri, Belediye Başkan Yardımcıları, Muhtarlar ve İzmitliler katıldı. Erkekliğe ilk adımlarını atan 158 çocuk sünnet şöleni öncesi lunapark’ta oyuncak aletlerine bindiler. Sünnetin hem geleneklerimizin hem de dinimizin bir gereği olduğunu belirten Başkan Doğan, “Sosyal belediyeciliğin bir örneği olan bu tür etkinliklerimiz devam edecek. Biz belediyeciliği sadece şehrin fiziki anlamda gelişimi ve hayat standardımızın yükselişi olarak anlamıyoruz. Bunun yanında sosyal belediyecilik ilkesiyle beraber halkımızın sosyal ihtiyaçlarına da katkı sağlamamız gerekiyor. Sünnet Şöleni de bunlardan bir tanesidir” dedi.

İzmit Kaymakamı Sabit Kaya’da yaptığı konuşmada, “Hem dini bir vecibe, hem de toplumsal dayanışmanın bir aracı olan sünnet merasiminin İzmit halkına hayırlı olmasını diliyorum” dedi. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, sünnet olan çocuklara geçmiş olsun dileklerini sundu.

ŞOV GÖSTERİLERİ BÜYÜLEDİ
Gecede İzmit Belediyesi Mehteran bölüğü, Burak Sezen ile çocuk şarkıları, Karagöz ve Hacivat, İllüzyonist, Şişme Palyaço ve Müzikli şov gösterileriyle sünnet şölenine katılanları gönüllerince eğlendiler.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık