MEHTERAN KARABALIKIN GURURU OLDU


Kartepeli çocukların görev yaptığı ve çoğunluğunu Acısu Türk Fransız Kardeşlik İlköğretim Okulu öğrencilerinin oluşturduğu Kartepe Belediyesi Çocuk Mehteran Takımı üyeleri önceki akşam Belediye Başkanı Şükrü Karabalık’ın konuğu oldu. Miniklerle gurur duyduğunu belirten Başkan Karabalık, kısa bir süre önce kurulan mehteran takımının büyük bir başarı ile görev aldığı etkinliklerde yüz akı olduğunu ifade etti.

52 öğrencinin görev yaptığı Kartepe Belediyesi Çocuk Mehteran Takımı aldığı eğitimler ardından ilçedeki etkinliklerde kıyafetleri ve çalgı aletleri ile sergilediği üstün performansla izleyenleri büyülemekte. Kartepe’nin gurur kaynağı olan mehteran takımını önceki gün Serender Park’ta ağırlayan Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, takım üyelerini yakından tanıma imkanı buldu. “Has Dur! Ya Allah!” nidasıyla duyanı coşturan mehteran takımını oluşturan Kartepeli miniklerin kültürlerine sahip çıkmasından gurur duyduğunu belirten Başkan Karabalık, bütün çocukları tek tek tebrik ederek onlarla sohbet etti.

Kartepe Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Koordinatörlüğü öncülüğünde Acısu Türk Fransız Kardeşlik İlköğretim Okulu öğrencilerinden oluşan Kartepe Belediyesi Çocuk Mehteran Takımı’nın ülkemizdeki çok az çocuk mehteran takımından biri olduğunu ifade eden Başkan Karabalık, “Kocaeli’de profesyonel anlamda Mehter takımı olarak anılabilecek bir takımın minik fertleri olan sizler boyunuzdan büyük işler başarmaktasınız. Etkinliklerde sergilediğiniz başarılı performansla tarihte ordularımıza eşlik ederek onları coşturan mehteranı anımsatmaktasınız. Düşmana korku salan, nidalarıyla askerlerimizi coşturan mehteranı günümüze başarı ile taşımanız hepimizin gururunu okşamaktadır. Sizi yetiştiren öğretmenlerinize ve sizlere bu duyguları yaşattığınız için teşekkür ederim” dedi.

Çocuk Mehteran Takımı’nı oluşturan minikler, Acısu Türk Fransız Kardeşlik İlköğretim Okul yöneticileri ve öğretmenleri ile birlikte yemekte biraraya gelen Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık’a meclis üyesi Şükrü Demirci ve Kültür ve Sosyal İşler Koordinatörü Yalçın Öçbe de eşlik etti. Yemek sonrası mehteran takımına bir takım hediyeler veren Başkan Karabalık’ın bu davranışı minikleri mutlu etti.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık