MEVSİMLERLE KARTEPE KONULU FOTOĞRAF YARIŞMASI


Kartepe Belediyesi, Mevsimlerle Kartepe adıyla ödüllü fotoğraf yarışması düzenliyor. Fotoğraf sanatı aracılığıyla Kartepe’nin dört mevsimini içeren doğası, tarihi, turistik mekanları, sosyal ve kültürel değerlerini belgelemeyi amaçlayan Kartepe Belediyesi, 1. Ulusal Fotoğraf Yarışması ile fotoğraf sanatına da katkıda bulunmayı hedefliyor.

 

Kartepe Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen Mevsimlerle Kartepe adlı fotoğraf yarışmasına, eser sahipleri belediyeden temin edecekleri katılım formu doldurarak iştirak edebilecekler. Mehmet Askerikurt, Reha Bilir, Süha Kocaoğlu, Sema Özevin, Selahattin Sevi, Ercan Arslan, Salih Nurettin Çevik’ten oluşacak seçici kurul tarafından değerlendirmeye alınacak yarışma renkli sayısal dalda düzenlenmekte. Her katılımcının en fazla 7 eser ile katılabileceği yarışmada başvuru formu ile gönderilecek CD kayıtlarında fotoğrafların büyük baskıya uygun olacak şekilde (uzun kenarı en az 3500 pixel) ve 300 dipi gibi yüksek çözünürlükte, jpeg formatında CD ile zarar görmeyecek bir şekilde gönderilmesi istenmekte.

 

Yarışma sekretaryalığını yapan Tülin Öçbe ile 0.262.353.38.69 nolu telefon veya yarisma@kartepe.bel.tr adresinden detaylı bilgi alacak yarışmacılar katılım formlarını Kartepe Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün Marmara Mahallesi Orgeneral Atıf Erçıkan Caddesi No:9 adresindeki hizmet binasından alabilecekler. Birincilik ödülü 5 bin TL, ikincilik ödülü 3 bin TL, üçüncülük ödülü 2 bin TL, Kartepe Belediyesi Özel Ödülü Bin TL, mansiyon 500 TL ve jüri özel ödülü de 750 TL olan yarışmada sekiz eser ödüllendirilecek. Yarışma için son başvuru tarihi 13 Mayıs 2011 Cuma saat 17.30 olarak açıklandı.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık