Mimar Sinan Kurs Merkezi açıldı


Kocaeli’nin dört bir yanında eğitimlere devam eden KO-MEK, İzmit Merkez de 37. kurs merkezini açtı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 2005 yılından bu yana hizmete soktuğu kısa adı KO-MEK olan Kocaeli Meslek ve Sanat edindirme Kurslarına bir yenisi daha eklendi. KO-MEK’in 37. Kurs Merkezi İzmit’te Belediye İş Hanı Doğu Blok 7. Katta faaliyete geçti. Geçen yıl tadilat ihalesi yapılan, Kocaeli Büyükşehir Belediyesine ait olan merkez , KO-MEK kursları için yeniden dizayn edildi. Sekiz sınıftan oluşan Mimar Sinan KO-MEK kurs merkezinde, diksiyon, dil ve tiyatro kursları veriliyor.

800 KİŞİ İLE EĞİTİMLERE BAŞLANDI

Yeni bir kurs merkezi olmasına rağmen yoğun talep alan Mimar Sinan Kurs Merkezi’nde açılır açılmaz, 32 grupta 800 kişi ile eğitimlere başlandı. Ağırlıklı olarak dil branşlarının yer aldığı kurs merkezinde, Almanca, İngilizce, Rusça, Arapça, Osmanlıca, Tiyatro ve Diksiyon dersleri ile eğitimleri veriliyor.

SAYI ARTACAK

KO-MEK yetkilileri ilerleyen günlerde bu sayının artacağını söylüyor. KO-MEK Kurs Merkezlerine olan taleplerin her geçen gün arttığına dikkat çeken yetkililer , KO-MEK’in artık Kocaeli de Halk Üniversitesi olduğunu kanıtladığını kaydettiler.Diğer yandan, KO-MEK Mimar Sinan Kurs Merkezi’ne telefon ile ulaşmak isteyenler 291 00 17 numaralı telefonu arayabilirler.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık